Поліціянти завершили розслідування справи полтавського хакера Капканова: йому загрожує 12 років в'язниці

Генадія Капканова підозрюють у причетності до міжнародної злочинної групи, яка створила кібермережу Avalanche.

Про це повідомляє 31 серпня пресслужба національної поліції.

Під час досудового розслідування слідчі встановили, що до розробників кібермережі Avalanche входили громадяни України, Грузії та Румунії. Один з учасників групи є 37-річний мешканець Полтави Генадій Капканов. Його підозрюють у кількох правопорушеннях:

  • ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів);
  • ч. 4 ст. 190 (заволодіння чужим майном шляхом обману, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, шляхом незаконних операцій із використанням електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів);
  • ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) кримінального кодексу.

Наразі Капканову може загрожувати до 12-ти років в’язниці.

Кібермережу Avalanche створили для розповсюдження шкідливого програмного забезпечення та для відмивання коштів. За допомогою кібермережі зловмисники заволодівали грошима на рахунках. Зловмисникам вдалося привласнити 721 тис. доларів, зокрема 334,5 тис. доларів легалізували на території України через системи інтернет-розрахунків.

У 2016 правоохоронцям України, США, Німеччини, Румунії, Грузії та інших країн вдалося ліквідувати мережу Avalanche. Організатора мережі затримали того ж року. У жовтні полтавський райсуд відмовив у обранні запобіжного заходу Капканову. Тому його оголосили в міжнародний розшук.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Інциденти"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар