«Полтаватеплоенерго» на порозі банкрутства: у домівках полтавців може зникнути тепло

16 січня на засіданні позачергової сесії Полтавської облради депутати планують звернутися до Уряду та Президента.

poltavska-khvilia_xcwi/PkTG0k5Ig.jpeg

Суть звернення полягає в тому, щоб повернути у власність держави Кременчуцьку ТЕЦ, яку Полтавщина взяла у комунальну власність після російського обстрілу. Адже ТЕЦ мала борг у 1,5 млрд грн, які обласна рада відмовилася брати на себе.

«Цей борг не наший і був ще до того, як передали до нашої власності. Договір на постачання газу був укладений із "Нафтогазтрейдинг" до вересня 2023 року по пільговій ціні. У вересні минулого року вони сказали, що або беріть борг, або переводимо на ПОН. Потім були домовленості на найвищому рівні і нам продовжили договір до кінця року», — прокоментував голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

З 1 січня «Нафтогазрейдинг» перевів «Полтаватеплоенерго» на ПОН з тарифом 27 грн/м³ замість майже 8 грн/м³. За словами Біленького, у підприємстві та обласному бюджеті бракує коштів, щоб сплачувати за газ за ціною ПОН:

«У цій ситуації бачимо, що нас душать з усіх сторін. Не хочуть забирати об'єкт, хоча було рішення сесії, щоб повернути його. Ми запустили ТЕЦ і віддати назад державі, щоб не асоціювати себе з цим боргом. Тому будемо звертатися до Президента, до Уряду, до депутатів, щоб актуалізувати це питання. Йдеться про передачу ТЕЦ до держави та повернення пільгової ціни у майже 8 грн/м³».

Перший заступник директора КП «Полтаватеплоенерго» Ігор Процай говорить, що сценарій з оголошенням банкрутства підприємства цілком ймовірний. Втім, підприємство не зупинить свою роботу, але вважатиметься неплатоспроможним.

«Дійсно відсутні такі кошти як на підприємстві, так і в обласній раді. Цифра у понад мільярд гривень досить значна. Сподіваюся, що в ситуацію втрутиться Уряд, відповідні Міністерства, щоб врегулювати. Держава самостійно вирішить, як будуть справлятися з боргом», — сказав Ігор Процай.

Водночас Олександр Біленький каже, що у разі банкрутства не виключає можливості перебоїв з теплопостачанням, адже мають визначити юридичну сторону, яка нестиме фінансову відповідальність за постачання газу за ціною, яку визначить Нафтогазрейдинг».

Додамо, що місцева влада не отримала відповіді від Уряду після останнього звернення щодо повернення ТЕЦ у власність держави.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар