Полтавська облрада намагається здешевити тарифи на опалення в Кременчуці

Цьогоріч в Кременчуці тариф на опалення збільшився з 1700 грн/Гкал до 2300 грн/Гкал. Таке подорожчання викликане тим, що послуги почало надавати обласне КП «Полтаватеплоенерго», яке має більший тариф, аніж кременчуцьке КП «Теплоенерго». Жителі Кременчука почали скаржитися на здорожчання, а тому обласна влада почала напрацьовувати механізми для зменшення ціни.

27 січня відбулася тарифна сесія Полтавської обласної ради. Позачергове засідання скликали, щоби розв'язати проблему з підвищенням тарифу на опалення в Кременчуці. На сесії депутати ухвалили рішення надати в оренду Кременчуцькій міськраді потужності «Полтаватеплоенерго», щоб місто надавало послуги з теплопостачання за бажаною ціною.

«Якщо Кременчуцька влада знає, яким чином встановити тариф 1700 грн/Гкал і надавати послуги для населення по такій вартості, то ми запропонували взяти потужності "Полтаватеплоенерго" і надавати послуги по цій ціні. Чи використають вони цю можливість, чи ні - не знаємо», — прокоментував заступник голови Полтавської обласної ради Олексій Чепурко.

Заступник розповів, що 30 січня планують зібрати робочу групу, щоби напрацювати інші механізми зменшення тарифу для Кременчука.

Чому в Кременчуці збільшився тариф на опалення?

У Кременчуці опалювало будинки місцеве комунальне підприємство «Теплоенерго». Люди отримували одну платіжку лише під час опалювального сезону. Тариф складав 1 тис. 796 грн/Гкал.

Після знищення ТЕЦ підприємство зупинило роботу. Тому торік, у жовтні, влада Полтавщини взяла на баланс зруйновану від ракетного удару Кременчуцьку ТЕЦ. Після цього послугу з опалення в Кременчуці почало надавати обласне КП «Полтаватеплоенерго». Відтепер це КП надає послуги у шести громадах Полтавщини і для всіх діє єдиний тариф — 2 тис. 300 грн. Як розповів начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін, нині місцеві депутати хочуть, щоб минулорічний тариф залишився.

poltavska-khvilia_xcwi/WX04x_oVg.jpeg
Зруйнована від ракетного удару Кременчуцька ТЕЦ
poltavska-khvilia_xcwi/70SIblTVR.jpeg

За словами голови Полтавської облради Олександра Біленького, «Полтаватеплоенерго» не порушило жодної норми. За підняття тарифу проголосувала Полтавська обласна рада. Рішення ухвалили ще в жовтні 2021 року, але набуло чинності воно після завершення опалювального періоду 2021-2022 року.

«Зараз діє заборона і мораторій. Підприємство встигло подати економічно-обґрунтований тариф якраз перед початком вступу в дію цього мораторію, а Кременчук цього не зробив. Тариф 2300/Гкал уже на зараз не економічно обґрунтований, але його підіймати не можливо. Тому діємо в рамках цього тарифу».

Тариф «Полтаватеплоенерго» діє на території всієї області. Отже, підприємство не може окремо встановлювати тариф в кожному населеному пункті. Біленький говорить, що владу Кременчука попереджали про інший тариф:

«"Полтаватеплоенерго" приходить з іншим тарифом і для кременчуківців це фактично підняття. Ми попереджали, ми говорили. Місто могло визначити будь-кого виконавцем цих послуг, але було визначено "Полтаватеплоенерго" рішенням Кременчуцького міськвиконкому».

За словами Чепурка, обидва тарифи — 1700 та 2300 грн не є економічно обґрунтованими. Однак підвищити ціну не можуть через мораторій. Водночас знизити тариф саме для Кременчука також не можливо.

«Його не можна знизити тільки для Кременчука. Тоді треба знижувати для всієї області і збитки підприємства при такому тарифі будуть складати сотні мільйонів гривень. Відповідно таких коштів ні в обласному, ні в бюджеті Кременчука немає».

Ба більше, 27 грудня міська рада Кременчука збільшила вартість тарифу на транспортування тепла до 309,42 грн з ПДВ. Раніше тариф складав 161 грн за 1/Гкал.

poltavska-khvilia_xcwi/1weChlo4R.png

26 січня, напередодні сесії, очільник ОВА розповів про варіант розв'язання проблеми: Кременчук закуповує теплоносій в обласного КП «Полтаватеплоенерго» або в будь-якого іншого підприємства та транспортує тепло до споживачів. Важливо, що таким чином міська влада зможе вказати бажану ціну за опалення. Обласна влада запевняє, що різницю в тарифах вдасться компенсувати.

«Тариф, який був задіяний "Полтаватеплоенерго" у 2021 році, почав діяти з 2022 року, тому що діяв мораторій. У Кременчуці діяв інший тариф і те підприємство, яке там працювало, вже немає. Немає надавача послуг. І будь-яке нове підприємство буде розглядатися як те, яке надає по нових цінах», — прокоментував Лунін.

Відновлення теплопостачання

Після ракетного влучання в Кременчуцьку ТЕЦ обласна влада в першу чергу піклувалася про теплопостачання, а не про тарифи, говорить Біленький. Спершу влада виділила 50 млн грн. Ще 80 млн грн виділили на закупівлю котла для котельні. Окрім цього держава виділяла 100 млн грн на ремонтні роботи, а Кременчуцька міська рада близько 12-15 млн грн.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар