Полтавська прокуратура хоче відібрати у сільської школи понад 900 тисяч грн прибутку

Полтавська прокуратура і далі намагається відібрати понад 900 тисяч грн додаткового прибутку від 75 гектарів землі у школи в селі Соколова балка. Ці гроші школа використовує на модернізацію. Вже купили робототехніку, компʼютери, інтерактивні дошки та зробили чисельні ремонти. У липні цього року школа виграла суд у першій інстанції, але Полтавська обласна прокуратура подала апеляцію до Харківського апеляційного суду та продовжує стверджувати, що школа порушує інтереси держави. Чи так це, допоможе з'ясувати рішення суду.

11 жовтня 2023 року. Учні школи під час дослідницької роботи на земельній ділянці. Фото з сайту школи

На думку прокуратури, Соколовобалківський заклад загальної середньої освіти та місцеве товариство уклали договір про спільну діяльність, зміст якого суперечить вимогам законодавства та фактично є прихованим договором оренди землі.

«З аналізу договору прокуратура встановила, що навчальний заклад передав товариству ділянку у платне користування, тобто заклад отримує кошти, при цьому не здійснюючи будь-яких внесків для досягнення мети спільної діяльності. По суті, товариство обробляє землю своїми ресурсами, збирає вирощений врожай, фактично самостійно користується земельною ділянкою. Земельна ділянка використовується на умовах строковості та платності, що є елементом орендних правовідносин», — пояснили у прокуратурі.

Правоохоронці вважають, що суд І інстанції не надав належної оцінки укладеному сторонами договору, і залишив поза увагою вимоги земельного законодавства, що не надають постійному землекористувачу права розпоряджатися земельною ділянкою, в тому числі шляхом надання її в оплатне користування (оренду) чи для ведення спільної діяльності, оскільки таким правом наділений саме відповідний орган (у цьому випадку – Нехворощанська сільська рада).

У рішенні суду йдеться, що Нехворощанська сільська рада здає свої землі в оренду і суборенду і за це отримують від 3755 грн до 4393 грн за гектар. У той час, як школа отримує 12 тисяч за гектар. Тобто у чотири рази більше, а це значить, що школа використовує землю набагато ефективніше. Суд також врахував довідки, які свідчать про проведення на ділянці навчальних дослідів і впровадження результатів у навчальний процес.

У школі розповідають, згідно з договором з ТОВ «Сокіл» (орендатор) у регулярній співпраці вчителів та вченого агронома обговорюються різні виробничо-навчальні стратегії. Тобто така співпраця – це не лише гроші, а і неймовірна практична користь для учнів.

Учні разом з вчителькою біології Ларисою Поглазовою та вченим агрономом ТОВ “Сокіл” Анатолієм Гречкосієм обговорюють сучасні технології вирощування озимої пшениці та їх вплив на врожайність. Фото з сайту школи
«Зовсім недавно, ми з дітьми в чергове побували на шкільній землі. Вчений агрономом ТОВ "Сокіл" на практиці показав учням сучасні технології вирощування озимої пшениці, дискутували про способи осіннього обробітку ґрунту. Учні вже пообіцяли зробити аналізи грунту, повітря та води, на своїй лабораторії та дослідити їх вплив на врожаї» — зазначає вчителька біології Лариса Поглазова.

Директорка школи Світлана Земляна переконана, що їхня земля — ласий шматок.

«Вони витрачають зусилля на школу, замість реальної роботи чи розслідування воєнних злочинів. Тобто вони не здаються ніяк, все одно їм тієї землі хочеться. Звісно, це великий шматок родючої землі у 75 гектар. Щодо нього є багато інтересів», — додає пані Світлана.

Варто додати, що прокуратура ніби то діє в інтересах сільської ради, однак у розпорядженні школи є офіційний лист від голови громади Віктора Дубовича, у якому йдеться, що сільська рада не має жодних претензій до школи стосовно укладеного договору і не зазнає внаслідок цього збитків.

Раніше ми розповідали, що школа у Соколовій Балці Нехврощанської громади має у користуванні 75 гектарів землі.Керівництво закладу разом з батьками уклали договір про співробітництво з ТОВ «Сокіл», який нині приносить школі 900 тисяч грн щорічного прибутку. Кошти від землі надходять на шкільний рахунок у відділі освіти й використовуються виключно через казначейство на матеріальні потреби школи: ремонт класів, заміну вікон, купівлю обладнання для уроків, безоплатне здорове харчування. Це підтвердили у суді відповідними довідками. Однак на думку прокуратури, таке співробітництво невигідне державі, адже школа ніби то уклала з товариством договір прихованої оренди.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Новини"