Полтавські медики навчилися користуватися японськими портативними рентгенами

Полтавщина стала першим регіоном, в якому медикам протитуберкульозної служби презентували обладнання для мобільної радіології.

poltavska-khvilia_xcwi/vqmV11zVR.jpeg

Про це розповідають най сайті TBpeopleUkraine.

На початку липня БО TBpeopleUkraine провела тренінг-практикум для медиків протитуберкульозних закладів щодо використання портативних рентгенівських систем Portable X-ray Unit FDR Xair (XD2000), які надала японська компанія Fujifilm як благодійну допомогу Україні.

Марія Бондаренко, експертка з розвитку регіонів БО TBpeopleUkraine, провела презентацію рентгенівської системи Fujifilm і обговорила можливості для впровадження пілотного проєкту у співпраці з Департаментом охорони здоров'я Полтавської ОВА та з КП «Полтавський обласний клінічний протитуберкульозний диспансер ПОР».

poltavska-khvilia_xcwi/vEK4JJk4g.jpeg

Директор ДОЗ Полтавської ОВА Віктор Лисак подякував за співпрацю з міжнародними партнерами та запланував напрацювати алгоритм ефективного використання обладнання.

Це обладнання дасть змогу обстежувати мешканців віддалених районів і людей, які не можуть самостійно пересуватися.

Обладнання доступне в Україні за підтримки Stop TB Partnership та щирої підтримки USAID та Global Fund в рамках проєкту «Challenge Facility for Civil Society».

Нагадаємо, що жителів Донеччини евакуюватимуть до Полтавщини.


Не забудьте також підписатись на наш телеграм-канал, у якому ми даємо тільки важливу інформацію про перебіг війни.

Анатолій Кривошапко

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар