Полтавський краєзнавець написав петицію за перейменування вулиці, яке блокують депутати

Леонід Булава створив петицію на сайті Полтавської міськради, де закликав депутатів скасувати рішення залишити назву вулиці графа Фон-Гарнієра, бо це суперечить Закону України про деколонізацію.

poltavska-khvilia_xcwi/u9UDtFwVR.jpeg
Фото: Полтавщина

У квітні 2023 року Полтавська громада в ході другої черги перейменувань підтримала нову назву «вулиця Садівництва».

За словами Леоніда Булави, позитивне рішення було прийнято і депутатським комітетом міськради. Але на сесії міськради 19 травня з подання із залу депутата від партії «Європейська солідарність» Дедюхіна це рішення без переконливих аргументів не було прийняте, тобто відхилене.

Надати назву вулиці Садівництва пропонують за назвою кутка Полтави, в якому з 1895 року діяла Школа садівництва, з 1920 року — технікум.

А Фон-Гарнієр у 1919-1920 році воював у складі російської денікінської армії проти незалежної України; залишався в складі цієї армії в еміграції аж до 1925 року; не має суттєвих заслуг перед містом і громадою. Та й графом не був.

Краєзнавець просить повернутися до цього питання у другій частині засідання міськради 31 травня 2023 року та підтримати волю громадян.

Раніше ми писали, що з 99 топонімів другої черги, чотири все ще залишаються без затвердження, серед них — вулиця Садівництва.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар