Полтавці мають добу, аби проголосувати за нову дату святкування Дня міста
До завершення наближається голосування за нову дату Дня міста.
Містянам пропонують обрати свято з п'яти запропонованих дат.
20 березня. Днем народження Полтави за формою можна вважати запис в Коронній Метриці від 20 березня 1630 року, з якого власне і почалася історія сучасного міста.
29 червня. За археологічними даними виникнення міста відноситься до ІХ ст., коли на сучасній Івановій горі (Соборний майдан) було зведене городище майбутньої літописної Лтави. Перша письмова згадка про Полтаву відома за Іпатіївським списком «Повісті минулих літ», де «місто» згадується у зв‘язку із походом у липні 1173 році новгород-сіверського князя Ігоря Святославича, який перейшов Ворсклу біля Лтави на Петрів день, тобто на релігійне свято Петра і Павла, що за старим юліанським календарем припадає на 29 червня, а за новим григоріанським – на 12 липня.
Друга неділя вересня. Друга неділя вересня, як день святкування Дня міста, об'єднує дві дати: 5 вересня — день відновлення для Полтави Магдебурзького права і 9 вересня - день народження Івана Петровича Котляревського. Це дві знакові для Полтави дати. Крім того, відзначення Дня міста саме у неділю дає змогу всім містянам брати участь у святкових заходах.
5 вересня. Це дата відновлення Магдебурзького права для Полтави, про що зберігся документ від 25 серпня 1752 року (відповідно до змін у календарі за підрахунками випливає дата 5 вересня). Ця подія є найбільш прийнятною для визначення дати святкування Дня міста, оскільки за європейською традицією саме надання Магдебурзького права з його виборчими правами для населення означало міський статус населеного пункту.
9 вересня. День народження І. П. Котляревського.
Нині за нову дату проголосували лише 1071 полтавець. Більшість підтримують дату святкування 29 червня.
До кінця голосування лишився один день.
Подякуй авторці!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.