Порівнюємо iPhone 13 та iPhone XR: чи пора оновлювати?

Щороку начиння та якість айфонів удосконалюються. Але чи така відчутна різниця? Звичайно, якщо міняти iPhone щороку, то нових емоцій ви не отримаєте. Інша річ, якщо оновлювати смартфон раз на 3–4 роки. Пропонуємо порівняти iPhone 13 та iPhone XR, які вийшли на ринок із різницею в три роки. Чи такий гарний Айфон 13, як про це говорить реклама, і чи варто міняти перевірений iPhone XR на щось сучасніше?

poltavska-khvilia_xcwi/7I_7ShQ4R.png

Дизайн пристроїв

На момент випуску iPhone XR зробив прорив у світі смартфонів: виріз під камеру та датчики на екрані, поява фірмового чубчика, яскраві та соковиті забарвлення. Саме модель iPhone XR вперше стала продаватися в блакитному, яскраво-жовтому та червоному кольорах. У такій розмаїтості кольорів iPhone 13 помітно програє, пропонуючи покупцям дуже стримані кольори.

Габарити iPhone 13 стали компактнішими, а вага легша: 174 грами проти 194 грамів. Бічні панелі пристроїв в обох поколіннях виготовлені з алюмінію. Але якщо в iPhone XR краї заокруглені, то в iPhone 13 торці більш плоскі та гострі.

Дисплей смартфонів

Діагоналі дисплея в обох моделях ідентичні – 6,1 дюйма. При цьому в iPhone 13 площа екрана використовується ефективніше за рахунок звуження рамок. «Чубчик» став акуратнішим, тому не займає багато місця. Що стосується якості зображення, то тут однозначна перемога за iPhone 13 та його OLED-екраном, який набагато перевершує за показниками IPS матрицю iPhone XR.

Продуктивність

У цьому параметрі вся увага прикута до чіпа. У iPhone XR використовується чіп А12 Bionic, а в iPhone 13 – нове покоління А15 Bionic. Чіп А15 використовують навіть на моделях 14-го покоління айфонів, тому для 13-ї лінійки це був справжній прорив. iPhone 13 швидше робить ті самі операції, що й iPhone XR. Інтерфейс працюватиме плавніше, а програми запускатимуться швидше. Різницю помітять геймери: відгук телефону став на порядок вищим, а швидкість реакції значно збільшиться.

Камери

Коли з'явився iPhone XR, однієї камери було більш ніж достатньо. Сьогодні потрібно щонайменше два модулі. У моделі айфон 13, крім основної камери, користувачі отримують ще й ширококутний автофокус. У iPhone XR немає навіть аналога подібної технології, тож перемога однозначно за 13-м поколінням.

Попри те, що обидві камери знімають у 12-мегапіксельній якості, світлосила у iPhone 13 набагато вища. За рахунок цього фотографії виходять контрастнішими та яскравішими.

Автономність

У цьому параметрі iPhone XR є що протиставити новому поколінню. Згідно зі статистикою, саме iPhone XR вважається одним із найбільш довгопрацюючих айфонів. При цьому 13-й айфон теж працює довго: 75 годин прослуховування аудіо та 19 годин перегляду відео. У звичайному режимі працює 1-2 дні без заряджання.

Замість висновків

Чи варто міняти iPhone XR на iPhone 13? Варто, якщо вам важливий візуальний контент (фото та відео). Якщо ж iPhone XR виконує роль другого робочого телефону і потрібен лише для листування в месенджерах та дзвінків, він цілком справиться зі своїми завданнями.

Також про переваги Айфон 13 можна прочитати у статті https://gagadget.com/uk/149418-iphone-13-vse-shche-populiarnii-chomu-liudi-obiraiut-smartfon-2021-roku/

Андрій Горб

Ще з рубрики: "Релакс"

Останні публікації

Обговорення: 1 коментар

Написати коментар
  • I
    Igor
    27 трав.
    Який же тупий огляд чи що воно там таке «ширококутний автофокус», що б….? Автор собі новий айфон купив?
    Відповісти