Посадовці мають говорити «зрозумілою мовою» — Уряд дав завдання міністерствам

25 квітня Уряд затвердив план заходів на наступні два роки з реалізації безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.

poltavska-khvilia_xcwi/wnsplGsVR.jpeg
Ілюстративне фото

Про це повідомляє пресслужба МКІП.

Кожному міністерству поставлені чіткі завдання. Очікується, що їх виконання наблизить Україну до європейських стандартів безбар’єрності.

«Створення нових стандартів подачі інформації дуже важливо саме зараз. Спрощення мови влади та медіа, її доступність для всіх, без виключень, дасть можливість не лише краще розуміти дії влади, а й щодня полегшувати власне життя», – сказав Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України.

Проєкт покликаний розв'язувати проблему доступу до суспільно значущої інформації для всіх суспільних груп. Адже часто така інформація не є зрозумілою для багатьох людей. Це стосується публічної інформації, офіційних повідомлень від уряду, новин, публічних послуг та іншої важливої інформації.

Безбар’єрність — це не просто про комфортне життя для всіх груп населення, а іноді про життя взагалі, про розвиток. Бар’єри, які існують сьогодні в суспільстві часто не дозволяють мільйонам українцям не тільки реалізувати себе, а й забезпечити власні базові потреби.

Відновлення України, її фізичного і загалом суспільного простору, дає можливість виправити помилки минулого. Одна з основних — це бар’єри між різними суспільними групами — фізичні, громадянські, освітні, економічні тощо.

Проєкт спрямований на людей з порушенням зору та слуху, людей з когнітивними порушеннями, з посттравматичним стресовим розладом, людей старшого віку, дітей, осіб, які отримали лише мінімальну освіту, іноземців.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар