Препарати для лікування ГРВІ та грипу: які компоненти в них мають бути

ГРВІ — це розповсюджена група захворювань, які найчастіше виникають в осінньо-зимовий період через зниження імунітету на фоні переохолодження та авітамінозу. Їх спричиняють віруси, а протікають вони здебільшого досить легко, якщо грамотно підійти до лікування. Власний імунітет здатен впоратися з великою кількістю вірусів, однак цей процес супроводжується появою симптоматики, яка завдає людині дискомфорту та знижує працездатність. Тому майже всі випадки ГРВІ потребують хоча б симптоматичного лікування, тоді як при грипі краще також приймати противірусні, які впливають безпосередньо на причину захворювання.

У ролі симптоматичної терапії часто використовують препарати з групи анальгетиків та антипіретиків — Фармацитрон, Грипго тощо. Механізм їхньої дії комплексний і дозволяє не тільки швидко поліпшити загальний стан, а й допомогти організму одужати. Всі вони містять декілька схожих компонентів, які впливають на різні ланки патогенезу захворювання. Лікарі прописують їх при ГРВІ будь-якої етіології, але пам'ятайте: без призначення лікаря краще не приймати жодних препаратів. Це може погіршити ваше самопочуття та нашкодити організму.

poltavska-khvilia_xcwi/ZkdMmSsIR.jpeg

Основні компоненти препаратів

Активні речовини в кожному комплексному препараті можуть відрізнятися, створюючи унікальну формулу, але загалом можна виділити загальну тенденцію:

  1. Антипіретик з аналгезувальними властивостями. Потрібен для зниження температури тіла, полегшення головного болю, зменшення болю в горлі, якщо він присутній. Позитивно впливає на загальний стан — наприклад, знижує відчуття ломоти в м'язах.
  2. Протинабряковий компонент. Найчастіше йдеться про блокатори гістамінових рецепторів або адреноміметики. Завдяки його дії зменшується набряк, відновлюється носове дихання. Завдяки зниженню проникності судин зменшується загальна ексудація та ринорея.
  3. Аскорбінова кислота. Присутня майже в кожному препараті з цієї групи. Вона зміцнює власний імунітет, укріплює судинну стінку, зменшує ексудацію. Завдяки її наявності організм може боротися з вірусами.
  4. Кофеїн. Його часто додають у ролі «енергетика» — він нормалізує загальний стан, тонізує нервову систему та підвищує працездатність.
poltavska-khvilia_xcwi/ArvGmSyIg.jpeg

Про що слід пам'ятати, приймаючи антипіретики

Щоб приймання препарату було максимально ефективним, потрібно пам'ятати про деякі правила:

  1. не приймайте їх без призначення лікаря;
  2. попередньо слід впевнитись у відсутності протипоказань;
  3. не перевищуйте максимальну дозволену дозу.

У такому разі ви не зашкодите власному організму.

poltavska-khvilia_xcwi/i80W-IsSR.jpeg
Андрій Горб

Ще з рубрики: "Користь"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар