Приховані місця сили: про потребу культурного мапування в Полтаві
Фестивалі, концерти, екскурсії, презентації фільмів чи зустрічі з письменниками. Усе це... є в Полтаві. Але наскільки б збільшилася кількість таких подій, якби громада, що представляє культурний сектор в місті знала, до кого можна звернутися по допомогу.
Уявімо, що Полтава — це ванна у якій плаває багато бульбашок: бульбашка «Музеї», бульбашка «Театри», бульбашка «Екотуризм», бульбашка «Література». Усі ці бульбашки між собою можуть скластися у велику пінну ванну «Культура», в якій приємно знаходитися, а поодинці можуть швидко лопнути. Саме тому, на думку Віталія Набока і потрібно ці бульбашки об'єднати.
Зважаючи на це, у Полтаві може з'явитися мапа культурних діячів міста. Долучитися до процесу створення може кожен, хто відчуває, що є частиною культури міста чи старостинського округу за посиланням, де розміщена анкета.
Ми поспілкувалися з аналітиком Віталієм Набоком, аби дізнатися, для чого взагалі Полтаві потрібна карта діячів культури та що вона дає.
Віталію, хто може взяти участь у заповненні анкети?
Участь можуть взяти полтавці, які причетні до культури міста будь-яким чином. Це можуть бути організатори івентів, музейники, письменники, музиканти, бібліотекарі, журналісти. Ми зараз почали працювати над розробкою Культурної стратегії міста Полтави і важливо зрозуміти, з чого складається культурний сектор міста. Що взагалі цікаво полтавцям. Коли ми зрозуміємо, якими культурними проблемами переймається місто — тоді зможемо їх розв'язувати.
Розкажи, кого ми відносимо до культурних діячів у Полтаві?
До культурних діячів ми відносимо кожного хто творить. І ця творчість є помітною поза колом сімейного спілкування.
Як це?
Ну, наприклад, ти граєш на сопілці, але якщо ти граєш на вулиці на сопілці, то це вже означає, що ти дотична до культури міста.
А тепер наприклад. Кого з полтавських представників культури ти знаєш?
Ксенія Малік, бо вона організовує фестивалі, Олександр Олійник, бо він бере участь у музичних концертах, актори аматорських і професійних театрів, керівники гуртків та люди, які займаються організацією квестів, всі організації, які об'єднують навколо себе людей (Містохаб, Дія. Бізнес), екскурсоводи, музейні працівники, музиканти. Тут називати й непереназивати.
Полтава відносно невелике місто. Тут усі одне одного знають. Для чого тоді така мапа взагалі потрібна?
Ця мапа допоможе подивитися на культурну ситуацію з іншого боку. Наприклад, можливо полтавці не знають про місця творчості, або ж хочуть створити ці місця творчості самостійно. Також це сприяє міжкультурному обміну досвідом. Окрім того, за допомогою мапи можна знайти однодумців чи нове цікаве заняття.
Уявімо, що карта готова. Хто її може використати. Яке її призначення?
Її можуть всі використовувати: пересічні полтавці, менеджери культури, ті хто хоче змінити щось, або обирає, куди сходити на вихідні. Полтавці знатимуть локації де можна потусити чи відвідати цікаві заняття, або запропонувати власний культурний вид роботи. А менеджерам це допоможе у плануванні та пошукові партнерів на майбутнє.
За допомогою карти полтавці дізнаються більше про культурне життя власного міста та матимуть більше можливостей. А це — важливо. Це сприяє розвитку.
Зауважимо, що в рамках розробки Стратегії розвитку культури Полтава вперше проводить мапування дієвців культури, місць, де вони творять та самих занять (творчості).
Долучитися до процесу можна тут.
Нагадаємо, Полтава стала одним із трьох міст у якому розроблятимуть Стратегію розвитку культури.
Подякуй авторці!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.