«Нам потрібні нові меседжі». У Полтаві розроблять культурну стратегію міста

Полтава виграла грант від ЄС на розробку культурної стратегії.

poltavska-khvilia_xcwi/Mn5Zsb2ng.jpeg
(Фото — Станіслав Пантел

Проєкт Європейського союзу EU4Culture реалізується у шести країнах Східного партнерства: Україна, Азербайджан, Вірменія, Грузія, Молдова та Білорусь.

Мета цього проєкту — допомагати розвитку культури у не столичних містах.

Першим етапом був конкурс. Податися могли міста з населенням від 200 тисяч. Журі отримали 20 коротких концептуальних заявок, серед яких обрали Рівне, Полтаву та Вінницю.

Проєктний менеджер Інституту аналітики та адвокації Олександр Ткаченко розповів, що торік вони спільно з УКФ дослідили культурну сферу Полтави. Фахівці дійшли висновку, що місто потребує стратегії.

poltavska-khvilia_xcwi/gnOmybh7R.jpeg
Олександр Ткаченко та Дар'я Москалевич
«Так би мовити, зорі зійшлись. Пишучи цю записку, ми вказали, що уже проробили аналітику, знаємо свої слабкі й сильні сторони і хочемо робити стратегію», — зазначив Олександр Ткаченко.

Тож наступні шість місяців Полтава писатиме свою стратегію культурного розвитку. Для цього вона отримала грант у розмірі 30 тисяч євро.

Наразі формують склад робочої групи. До неї мають увійти представники влади, громадськості (Артур Ароян, Марина Герасименко) та креативного бізнесу, загалом — 15 учасників.

Для написання стратегії запланували щонайменше вісім засідань робочої групи та поїздку до Львова, щоб поспілкуватися з фахівцями Інституту стратегії культури та перейняти досвід.

На початку квітня чернетку вже представлять культурним діячам Полтави, щоб отримати відгук. А до кінця травня допрацьовану стратегію презентують громадськості.

poltavska-khvilia_xcwi/uD_dybh7R.jpeg
Дар'я Москалевич, фото з фотобанку Британської Ради
«В Україні культурна стратегія є хіба що у Львові. Звучить сухо, але насправді це дуже важливий документ для досягнення бажаної мети», — наголосила національна координаторка EU4Culture Дар'я Москалевич.

Олександр Ткаченко зазначає, що сильна сторона Полтави — культурна спадщина. Робоча група серед іншого зосередиться на збереженні та переосмисленні імперського насліддя.

Проєктний менеджер Інституту аналітики та адвокації підкреслює, що Полтава має потенціал співпраці зі Швецією, Німеччиною, Ізраїлем та іншими країнами.

«Ми маємо знайти нові меседжі, те, чим Полтава унікальна на рівні України. Якщо ми розумітимемо свою унікальність, то зможемо приваблювати туристів. А це вже про економіку», — говорить Олександр Ткаченко.

На завершальному етапі конкурсу Вінниця, Полтава та Рівне позмагаються між собою за 300 тисяч євро на втілення стратегії.

«Стратегії оцінюватимуть на предмет їхньої релевантності, наскільки адекватно проведений аналіз і прописаний план дій. Але вже сама можливість написати цей документ — велика перемога», — сказала Дар'я Москалевич.

Однак Олександр Ткаченко запевнив, що навіть у разі програшу Полтави, робоча група працюватиме над втіленням стратегії у життя. У планах — активна співпраця з депутатським корпусом для залучення коштів міського бюджету.

Нагадаємо, що минув рік після пожежі у будинку Дворянського зібрання.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар