Приватизувати державну нерухомість: які об’єкти доступні на Полтавщині

Регіональне відділення Фонду державного майна України по Полтавській та Сумській областях виставило для приватизації три об’єкти нерухомості в різних районах Полтавщини. Стати власником держмайна можуть як фізичні, так і юридичні особи з будь-якого куточка України.

poltavska-khvilia_xcwi/Qs-KlEvSg.jpeg
  • Нежитлова будівля з підвалом, яку пропонують приватизувати в Полтавській області, знаходиться у Лубнах на вулиці Толстого, 85 і має загальну площу понад 112 квадратних метрів. Лубни є адміністративним центром міської громади, до якої входять понад 60 сіл.
poltavska-khvilia_xcwi/KlvtlPDIg.jpeg

Стіни будівлі цегляні, фундамент — цегляний щебінь, підлога — дошка та плитка, покрівля з шиферу, а перекриття — дерев’яне. Об’єкт газифікований, під’єднаний до електромережі та систем водопостачання й каналізації. Має автономне опалення. Технічний стан — задовільний. Стартова ціна — майже 596 тисяч гривень. Пропозиції від охочих позмагатися за об’єкт на онлайн-аукціоні прийматимуть до 19 грудня. Торги у системі Прозорро.Продажі відбудуться 20 грудня.

  • У Миргородському районі в с. Сенча, вул. Перемоги, 3 можна приватизувати виробничий будинок з господарськими будівлями та спорудами. Село відоме своїми родовищами газу, там знаходиться газопереробний завод та завод з виробництва цегли.
poltavska-khvilia_xcwi/U1Lt_PvSR.jpeg

Загальна площа будівель — 2212 квадратних метрів. Об’єкт під’єднаний до електромережі та системи водозабезпечення, має автономне опалення. До складу об’єкта приватизації входять: контора площею майже 221 м2, складське приміщення (273,6 м2), столярна та дві механічних майстерні, лісорозпилювальний цех, автогараж на 390 м2, яма для огляду машин та майданчик для стоянки транспортних засобів площею 1300 м2. А також погріб, котельня, будівля септики та контрольно-пропускний пункт. Торги заплановані на 19 грудня, заявки від потенційних учасників у системі «Прозорро.Продажі» прийматимуть до 18 грудня. Стартує вартість лота з майже 8000 гривень.

Як працює система «Прозорро.Продажі»?

Відповідно до законодавства, мала приватизація державного та комунального майна проходить через державні е-аукціони «Прозорро.Продажі». Таким чином можна приватизувати нерухомість, підприємства та інші об'єкти, вартість яких не перевищує 250 млн грн.

Приватизація державного майна через електронну торгову систему «Прозорро.Продажі» допомагає під час війни заробляти гроші до державної казни. До прикладу, з вересня 2022 року (з моменту відновлення аукціонів з приватизації державного майна) Фонду держмайна вдалося залучити від продажу об'єктів малої приватизації 4,4 млрд грн.

Взяти участь в е-аукціонах і приватизувати за ринковими цінами унікальну нерухомість, яку виставляє тільки держава або громада, може кожен, хто має на це визначене законодавством право.

Щоби приватизувати об’єкт державної або комунальної власності потрібно:

- зареєструватися на одному з майданчиків, акредитованих в електронній торговій системі «Прозорро.Продажі»;

- підготувати необхідний пакет документів;

- подати заявку на участь і запропонувати свою ціну;

- оплатити гарантійний (20% від стартової ціни лота) і реєстраційний (1340 грн) внески.

За оновленнями на ринку об’єктів приватизації можна стежити у телеграм-каналі ФДМУ, на сторінці ФДМУ у Facebook та на сторінці Прозорро.Продажі у Facebook.


*Цю статтю створено завдяки підтримці американського та британського народів через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) та Управління закордонних справ, Співдружності та розвитку (UKaid). Погляди авторів, висловлені у цих публікаціях не обов’язково відображають погляди USAID, уряду США, UKaid або уряду Сполученого Королівства.

Андрій Горб

Ще з рубрики: "Користь"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар