Призов та тероборона у воєнний час: відповідаємо на головні питання

24 лютого президент України Володимир Зеленський підписав указ про проведення загальної мобілізації. З початком повномасштабної війни Росії проти України тисячі українців почали вступати до лав тероборони. Речник обласного центру комплектування Роман Істомін відповідає на головні питання щодо ТрО та призову.

Чи обов'язково з'являтися до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (далі ТЦК та СП)?

«Якщо людина виявила бажання вступити у підрозділ ТрО і їй відмовили у зв'язку з тим, що підрозділ укомплектовано, то швидше за все запропонують піти у військову частину.
Варто зауважити, що перед початком мобілізації було розпочато призов резервістів. Наразі він триває. Резервісти мають досвід бойових дій, проходили збори у частинах. Їх оповіщують саме військові частини й вони приходять на комплектування на певні посади, на які вони були призначені до цього. У нас є потужний військовий резерв, який був створений для такої ситуації».
poltavska-khvilia_xcwi/JCvcx7LnR.jpeg
Роман Істомін (Фото з фейсбук-сторінки)

Додамо, що загальна мобілізація не означає, що всі, хто мають військовий квиток повинні негайно бігти до військкомату. До обласного чи районного ТЦК та СП варто з'явитися у випадку, якщо ви отримали відповідне оповіщення — це може бути як лист, так і особистий дзвінок. Пам'ятайте, що в разі коли ви отримали повістку та не прибули у військкомат, за ухилення від служби передбачена відповідальність.

Чи можуть люди йти до ТЦК та СП або до підрозділів ТрО в інших містах?

Якщо людина стоїть на обліку в одному військоматі, то вона може піти до іншого.
Якщо казати про військові частини, то оповіщення резервістів здійснюється насамперед військовими частинами за співорганізації ТЦК та СП. Тобто якщо частина оповістить резервіста, який на цей час в іншому місті, то далі його завдання прибути у військову частини, а не в ТЦК та СП.
Підрозділ ТрО у першу чергу комплектується резервістами. Але ТрО — це насамперед захист свого міста чи області. Теоретично можна вступити до ТрО в іншому місті, але це рідкісне явище.
poltavska-khvilia_xcwi/0UBrb7Lng.jpeg
Полтавський обласний ТЦК та СП

Як діяти, якщо військовий квиток в іншому місті або був загублений?

Якщо втратили військовий квиток, насамперед потрібно звернутися до ТЦК та СП, де перебуваєте на військовому обліку. Там зберігається особова справа і всі військово-облікові документи можна відновити. Але наразі потрібно буде зачекати з цим.
poltavska-khvilia_xcwi/yrFx-nL7g.jpeg
Черга до обласного ТЦК та СП 25 лютого

Нагадаємо, що на каналі Полтавської міської ради з'явилася інформація про оновлений список потреб для місцевої тероборони.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар