Програму «Краєзнавчого артвікенду» в Полтаві опублікували — буде 11 заходів

2 вересня з 12:00 до 20:00 у дворі Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського Краєзнавчого артвікенду «Український модерн». Програму подій і мапу розташування локацій опублікували організатори ГО «SavePoltava».

У описі йдеться, що український модерн — стиль, який означив період відродження української культури. Його спадщиною є видатні твори архітектури, монументально-декоративного мистецтва, графіки, живопису, кераміки, ткацтва. Саме в Полтаві 1903 року Василь Кричевський представив проєкт будівлі земства, з якого й розпочався цей стиль.

Незабаром відбулося й відкриття пам'ятника Івану Котляревському, де зібрався весь цвіт української інтелігенції. 120 років потому, Україна бореться за свою Незалежність і територіальну цілісність під знаком Тризуба, створеного на основі ще одного видатного твору Українського модерну — герба УНР авторства Василя Кричевського.

poltavska-khvilia_xcwi/Gxdn2OzIg.jpeg
«Краєзнавчий art weekend» 2020 року Фото: «Полтавщина»
«Нині ми знову шукаємо актуальні й ефектні форми для репрезентації власної культури. Досвід творців Українського модерну і тут стає в пригоді. Наша мета: згуртувати всіх, хто цікавиться українською культурою, як це було 120 років тому. Фестиваль відбудеться у дворику Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського», – йдеться у повідомленні.

Член ГО «SavePoltava» Артур Ароян на своїй сторінці заявив, що в разі якщо зовнішні обставини будуть вимагати реорганізації подій у просторі й часі, то розглянуть і цей варіант.

«Друзі, ви знаєте, мабуть, в якому стані "шпагату" зараз знаходяться всі, хто організовують заходи в місті», – йдеться у повідомленні.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар