«Промені та тіні» – у Полтаві відкриють виставку присвячену «магії фотографії»

22 серпня о 18.00 в Центрі сучасного мистецтва JUMP відбудеться відкриття виставки «Промені та тіні».

poltavska-khvilia_xcwi/INhz-vRSg.jpeg

Кураторами заходу будуть Артур Ароян та Євгеній Аничин.

Як пояснюють організатори, виставка присвячена феномену фотографії. Для неї існує відповідне українське слово «світлопис».

«Він створюється самою природою — уловленим світлом в темному корпусі камери на чутливому матеріалі. Фотограф тут скоріше медіум, але медіум з амбіціями творця, який своєрідним чином привласнює об'єкт зйомки й включає його до свого колекційованого Всесвіту», — йдеться у повідомленні.

Ця магія існує понад 180 років і хоча цифрові технології значною мірою витіснили старий світлопис, він не зник, навіть переживає новий сплеск масової зацікавленості. Увага до старих методів фотографування ґрунтується не тільки на бажанні відчути себе алхіміком образотворення, але й на цілком практичних перевагах.

Однією з них є правдивість оригінального знімка, який не може бути видозмінений надалі. Так само як і півтора століття тому, в Україні фотографи знімають ландшафти, місто, портрети, війну.

Військова фотографія

На виставці «Промені та тіні» відвідувачі зможуть побачити, як з'являються світлини ізраїльського військового фотографа Едварда Капрова. Його роботи експонують зараз в різних країнах, про нього пише The New York Times.

Він знімає війну в Україні за тою ж самою технологією, як і 170 років тому англієць Роджер Фентон знімав в Україні Кримську війну й започаткував жанр військової фотографії.

poltavska-khvilia_xcwi/b-Xu-vRSg.jpeg
Фото Роджера Фентона

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар