Пропонував саджати їстівні кактуси – на Полтавщині знесли пам'ятник «вченому»

У Михнівцях Лубенської громади демонтували бюст російському біологу Іванові Мічуріну.

Про це повідомив представник Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області Олег Пустовгар.

Рішення виконали згідно з законом «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії».

Демонтаж провели комунальники громади. Об’єкт демонтувало Управління житлово-комунального господарства Лубенської міської ради.

Російський імперський маркер перемістили з публічного простору Лубен на тимчасове зберігання до території місцевого комунального житлово-експлуатаційного управління.

Російський біолог і селекціонер звеличував Сталіна. До того він ніяк не пов’язаний з історією Лубенської громади.

За словами Олега Пустовгара, науковець завжди вітав усі кремлівські ініціативи й схвалював ідеологічні рішення компартійних з’їздів. У період сталінських репресій за критику „мічурінської науки“ постраждало чимало справжніх вчених-біологів і генетиків, серед них професор, діяч УНР Володимир Симиренко.

У професійному науковому середовищі більшість положень так званого «мічурінського вчення» сприймали, як окультні дійства.

Наприклад, коли наприкінці 1920-х років Сталін висунув ідею глобального перетворення природи, Мічурін запропонував свій «проєкт» зменшення негативного впливу сибірського клімату на європейську територію шляхом створення грандіозної лісосмуги між Уральськими горами і Каспійським морем та перетворення пустель Середньої Азії на оази шляхом висадки там посухостійких рослин та їстівних кактусів.

Ці абсурдні «ідеї» комуністи сприймали серйозно. Докорінне перетворення природи збігалося з більшовицькими намірами «разрушения до основанья» всього світу та творення нового «советского человека».

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар