Просинатись потрібно відразу, а не відкладати будильник «ще на 10 хвилин». Чому це важливо?

Повноцінний сон – це один з найважливіших факторів як у фізичному, так і у психічному здоров’ї людини. Але у багатьох з нас є звичка не прокидатися відразу, а дати собі «повалятися» ще 5-10-15 хвилин, постійно відкладаючи будильник. Така звичка, на жаль, є дуже непродуктивною – після короткострокового впадання у сон проснутися стає ще важче.

Організм може перейти у ще більш глибоку фазу сну, після чого ввести стає ще складніше. Також велика ймовірність, що при такому складному прокиданні весь ваш день буде «сонним» і непродуктивним.

Темрява провокує вироблення гормону сну - мелатоніну. Тому не бійтеся відразу включати світло або відкривати вікна - не збирайтеся на роботу чи навчання у напівтемряві.

Також вкрай важливо відразу після прокидання випити натощак склянку води. Так ви не тільки запустите всі важливі обмінні процеси в організмі, але й допоможете йому прокинутися. Якщо додавати у воду дольку лимона, ви можете зарядити організм додатковою енергією, а кислий смак лимона теж буде стимулювати ваше прокидання від сну.

Нічого краще не допомагає прокинутися, як умивання дійсно холодною водою. Різка зміна температур виведе вас з анабіозу і дасть заряд енергії. Це також корисно для стану шкіри – попереджує старіння і допомагає зберегти тонус.

Також корисним як для старту енергійного дня, так і для серцево-судинної системи є контрастний душ. Почніть із комфортної для вашого тіла температури, поступово збільшуючи роздільну здатність між гарячою та холодною водою. П'яти хвилин буде достатньо, щоб остаточно прокинутися і бути готовим до нового продуктивного дня.

Якщо ви користуєтеся будильником, вставайте відразу, як тільки чуєте сигнал. Переводити будильник і знову засинати немає сенсу: в ранкові години переважає швидкий сон, а він, як правило, фрагментований і неякісний. У цю фазу часто коливається артеріальний тиск, трапляється аритмія. Пролонгуючи ранковий сон, ви лише погіршуєте вечірнє засинання і збиваєте графік, - кажуть спеціалісти.

Ще з рубрики: "Війна"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар