"Просвіта" вимагає демонтувати в Полтаві російські символи

Полтавське обласне товариство "Просвіта" звертається до військово-цивільної адміністрації області з пропрозицією звільнито місто від символіки російського імперіалізму.

Про це "Просвіта" повідомила у прес-релізі, надісланому на адресу нашої редакції.

Активісти наголошують, що Росія несе в собі "смерть і руїну" та не зупиняється перед убивством жінок і дітей".

З огляду на це, "Просвіта" пропонує "ліквідувати всі російські імперські символи та топоніми у місті та області, передусім пам’ятники кривавому попереднику путіна - московському царю Петру І та назви вулиць на честь військових діячів Російської імперії - Суворова, Кутузова та ін. «Російського орла» у центрі міста слід перемістити до музею й замінити на Тризуб, який символізуватиме звитяги українських воїнів-захисників та нашу всенародну перемогу у новітній російсько-українській війні".

poltavska-khvilia_xcwi/QUn7zVYng.jpeg
Орел як символ перемоги російських окупантів над українцями, встановлений на т.зв. "монументі слави" у центрі Полтави

Нагадуємо, що у напередодні нападу на Україну, Путін неодноразово згадував Полтаву в своїх зверненнях, зокрема згадував про демонтаж місцевого пам'ятника Суворову - російському генералу, який ще до Путіна здійснював геноцид.

Подаємо звернення "Просвіти" повністю:

"Звернення Полтавського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка

Дорогі наші співвітчизники! Дорогі мешканці славного Полтавського краю!

Звертаємося у тяжкий час випробувань та смертельної загрози українській державності. Російський імперіалізм, лютий ворог українців та всіх вільних народів світу, з нечуваною жорстокістю та підступністю напав на нашу мирну державу і знову, як у 1917-21 рр. несе смерть і руїну. У своїй ненависті він не зупиняється навіть перед убивством дітей і жінок. Як писала Софія Русова, видатний педагог та громадська діячка, соратниця Симона Петлюри: «Прийшла навала московська і принесла з собою руїну і смерть».

Наша Полтавська «Просвіта» з часу свого відродження у 1988 році і до сьогодні працювала над формуванням національної самосвідомості та відродженням українських цінностей після століть русифікації та фізичного знищення українців голодоморами та репресіями.

Наша праця не минула дарма. Зараз ми є свідками завершального етапу формування єдиної Української нації. А це означає агонію російського імперіалізму, його близький кінець. Ми закликаємо всіх наших громадян, жителів Полтавщини до дисциплінованості та згуртованості. Закликаємо виконувати всі розпорядження та накази Полтавської обласної військово-цивільної адміністрації. У ці складні, але й історичні та звитяжні часи кожен, хто як може, допомагаймо нашим героїчним воїнам, хто як може знищуймо російських загарбників - фізично чи інформаційно.

Ми пропонуємо Полтавській обласній військово-цивільній адміністрації:

• Дотепер наше славне козацьке місто Полтава у російських святцях залишається «містом російської військової слави», у якому Росія і її оскаженілий і божевільний диктатор путін збирається провести так званий парад перемоги над Україною. Цього ніколи не буде. Однак «Просвіта» пропонує НЕГАЙНО ліквідувати всі російські імперські символи та топоніми у місті та області, передусім пам’ятники кривавому попереднику путіна - московському царю Петру І та назви вулиць на честь військових діячів Російської імперії - Суворова, Кутузова та ін. «Російського орла» у центрі міста слід перемістити до музею й замінити на Тризуб, який символізуватиме звитяги українських воїнів-захисників та нашу всенародну перемогу у новітній російсько-українській війні.

• Ініціюємо звернення від військово-цивільної адміністрації до усіх церков Московського патріархату (ця конфесія маскується під назвою УПЦ, але офіційна назва конфесії – Російська православна церква в Україні) на території Полтави та Полтавської області віддати споруди цих церков для користування під поточні потреби в умовах військового стану загонам територіальної оборони та добровольчим загонам спротиву окупантам. Ми закликаємо священиків Московського патріархату у Полтаві та області не допускати у своїй діяльності колаборацію з російськими окупантами, що вже сталося у перші дні вторгнення у Сумах. На Полтавщині не повинно відбуватися подячних молебнів, що їх, за словами голови Сумської військово-цивільної адміністрації, відслужили священики Московського патріархату, побачивши у Сумах танки російських окупантів. Ми закликаємо цих священиків пам’ятати, що, попри підпорядкування їхньої конфесії Москві, вони, як і їх паства, є громадянами України!

Дорогі полтавці! Пам’ятаймо слова нашого великого земляка Івана Котляревського:

«Любов к Отчизні, де героїть,

Там сила вража не устоїть,

Там грудь сильніша від гармат».

З нами Правда, з нами наша любов до нашої Вітчизни-України! І ми вистоїмо і переможемо!

Слава Україні!

Героям слава!

За дорученням просвітян краю голова Полтавського обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, депутат Полтавської обласної ради Микола Кульчинський"

Читайте також: Війна з Росією: головне про ситуацію на Полтавщині та в Україні — день шостий (оновлюється)

Андрій Горб

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар