Протеїн не лише для спортсменів: як обрати добавку

У сучасному світі давно відомо, що протеїн потрібно регулярно вживати не лише спортсменам, адже він виконує чимало функцій в людському організмі. Чому білок такий важливий і як правильно обрати харчову добавку — у матеріалі.

poltavska-khvilia_xcwi/PhIRW_VSR.jpeg
Ілюстративне зображення: Shutterstock

Білок забезпечує нормальну роботу організму і виконує численні функції, такі як регенерація тканин, збереження м'язової маси, транспортування кисню та жирів у крові, боротьба зі збудниками інфекцій, гормональний баланс, контроль петиту і багато інших.

Як бачимо, забезпечення цих процесів необхідне не лише тим, хто регулярно відвідує спортзал. Звісно, у першу чергу потрібно збалансувати свій раціон. Однак цього не завжди достатньо. Тоді на допомогу приходить протеїн від провідних виробників.

Кому варто приймати протеїн

Цю харчову добавку регулярно приймають спортсмени, атлети й люди, які активно працюють над схудненням, адже вона допомагає відновлювати м'язові тканини після важких фізичних навантажень. Ви здивуєтесь, але протеїн сьогодні застосовують у лікуванні ожиріння, цукрового діабету ІІ типу, атеросклерозу, гіпертензії, жирової хвороби печінки, хронічних запалень шлунково-кишкового тракту.

За допомогою протеїну можна збалансувати раціон людей пенсійного віку, адже достатня кількість білка підтримує нормальну швидкість обмінних процесів, гальмує вікову втрату м'язової маси, надає бадьорості, покращує роботу мозку, нормалізує сон.

Існують деякі протипоказання та побічні ефекти, які варто враховувати. Наприклад вживати протеїн не можна людям, які мають алергію на білок та проблеми з нирками. Побічні ефекти у разі передозування: нудота, болі під ребрами, метеоризм, помутніння сечі, розлад ШКТ, чергування жару з ознобом.

Як обрати протеїн

Вибір протеїну залежить від ваших потреб, цілей та індивідуальних харчових обмежень. За правилами для бодибілдерів – сироватковий та казеїн, для спортсменів та фітнесистів – комплексний, для тих, хто худне – комбінований та казеїн. Тим, хто не займається спортом найкраще підійде комплексний протеїн.

Варто також зважати на наступні рекомендації:

  1. Якість: Перевірте якість протеїну та переконайтеся, що він містить достатню кількість білка на порцію без надмірної кількості доданих цукрів, жирів і калорій. Ви можете перевірити марку і виробника протеїнового продукту, щоб переконатися в якості.
  2. Смак та текстура. Ці характеристики протеїнового продукту можуть впливати на ваше задоволення від споживання.
  3. Додаткові інгредієнти: Перевірте склад протеїну на додаткові корисні інгредієнти, такі як вітаміни, мінерали, амінокислоти або фібри.
  4. Алергії та обмеження: Якщо у вас є алергія на певні інгредієнти, такі як соя або лактоза, оберіть протеїновий продукт, який не містить ці складові.

Не забудьте перед вживанням проконсультуватися з лікарем чи дієтологом. Дотримуйтесь рекомендованих доз та інструкцій на етикетці продукту, і не перевищуйте рекомендовану добову норму білка.

Андрій Горб

Ще з рубрики: "Користь"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар