Рада не підтримала легалізацію медичного канабісу: що говорять про законопроєкт мажоритарники Полтавщини

4 мажоритарників від Полтавщини підтримали законопроєкт № 5596, дехто утримався, а дехто проголосував проти.

13 липня Верховна Рада не підтримала законопроєкт про легалізацію медичного канабісу № 5596. «За» проголосували 184 народних депутати, 33 «проти», ще 61 утримався. Тому законопроєкт мають доопрацювати.

Проєкт закону передбачав виключення медичного канабісу з реєстру наркотичних речовин. Також пропонувалося, що лікарські засоби, які виготовлені із лікарських конопель, відпускалися лише за призначенням лікаря.

poltavska-khvilia_xcwi/e2fiNLi7R.jpeg

Народний депутат Костянтин Касай від фракції політичної партії «Слуга Народу» прокоментував, чому проголосував проти законопроєкту:

«Моя позиція – проти. По-перше, я впевнений на 100 %, що зараз ми не готові до легалізації канабісу в медичних цілях. Щодо мого голосування, то я вважаю, що в цих колег, які були ініціаторами законопроєкту, є на сьогодні можливість зробити це на державному рівні. Є дуже багато питань щодо цього законопроєкту. Якщо він ще раз зайде в залу, то тоді будемо визначатися».

Законопроєкт підтримав нардеп Андрій Боблях від фракції політичної партії «Слуга Народу». Про своє голосування говорить наступне:

«Проєкт потрібно доопрацьовувати, щоби проголосувати його в залі. Велика кількість людей страждають від хвороб. Без даних ліків ці страждання не можна прибрати. […] Це крок уперед для того, щоби вивести Україну на трішки вищий рівень. Ми все ж таки стаємо більш Європейською країною».

Народна депутатка Лариса Білозір від депутатської групи «Довіра» прокоментувала законопроєкт під час його розгляду. Білозір сказала, що підтримує легалізацію медичного канабісу, але проти його вирощування на території України:

«Я думаю, що тут кожен із нас за те, щоби полегшити страждання онкохворим і важкохворим дітям і людям. Ми за легалізацію в медичних цілях, але проти вирощування в Україні. Це законопроєкт про вирощування канабісу в Україні. Для того, щоби могли в промислових масштабах на території України вирощувати канабіс і експортувати в Європейські країни, де дозволений медичний канабіс, але заборонене вирощування».

Нагадаємо, що у квітні Кабінет міністрів легалізував кілька препаратів канабіноїдів із переліку заборонених до обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар