Реабілітаційне відділення Оржицької лікарні: успішний проєкт в екосистемі DREAM

В Оржицькій лікарні облаштували реабілітаційне відділення за 2,5 млн грн, яке обладнали сучасним обладнанням для відновлення пацієнтів.

poltavska-khvilia_xcwi/gOTfS2_IR.jpeg

«На першому поверсі було дитяче відділення, 4 роки воно пустувало», – так почала екскурсію реабілітаційним відділенням для представників команди впровадження DREAM ГО «Інститут аналітики та адвокації» директорка Оржицької лікарні Леся Пономаренко.

За її словами, потреба у створенні саме реабілітаційного відділення виникла давно. Людям важливо отримувати необхідні фахові послуги близько до місця проживання. Адже для пацієнтів після травм чи з порушеннями мозкового кровообігу долання відстаней до кластерних лікарень може стати справжнім випробуванням.

«Реабілітація нас зацікавила, тому що це зараз надзвичайно актуальна тема, і є багато хворих, які дійсно потребують раннього відновлення. Зараз ми вже розуміємо, що в багатьох пацієнтів втрачений час. Коли проходить більше ніж пів року, то лікарю з надзвичайними зусиллями вдається щось відновити», – говорить директорка лікарні.
poltavska-khvilia_xcwi/bY2cS2lIg.jpeg
Директорка Оржицької лікарні Леся Пономаренко

Щороку в Оржицькій громаді реєструють близько 280 різних травм, 60 гострих порушень мозкового кровообігу, 20 інфарктів міокарда. 150 жителів отримують статус «особа з інвалідністю». Така невтішна статистика, а також потреба у наданні реабілітаційних послуг військовослужбовцям та ВПО, спонукала керівництво громади шукати різні варіанти для поліпшення медичного обслуговування жителів.

«Ми розуміємо, що жителі громади потребують якісної медицини на місці. Є значна кількість людей похилого віку, військовослужбовців, яким потрібна медична допомога. Кластерні лікарні наразі не можуть вмістити усіх, хто потребує вторинної допомоги. Щороку ми подаємо від 20 до 50 заявок для участі в різних проєктах, зокрема й у медичній галузі. Серед вдалих прикладів – залучення коштів на придбання обладнання для Оржицької лікарні», – розповіла голова Оржицької громади Олена Сидоренко.
poltavska-khvilia_xcwi/5CShI2_Sg.jpeg
Голова Оржицької селищної громади Олена Сидоренко

Мова йде про проєкт «Забезпечення належних умов проживання та реабілітації ВПО, ветеранів та осіб з інвалідністю в КНП "Оржицька лікарня, який став переможцем конкурсу, що фінансувався Міжнародною організацією з міграції та реалізувався обласною громадською організацією. Завдяки цій ініціативі вдалося придбати обладнання, засоби пересування для людей з інвалідністю та функціональні медичні ліжка на суму майже 443 тис. грн.

Однак, для повноцінної роботи відділення цього не вистачало. Коштом громади та медичного закладу були профінансовані ремонтні роботи, придбано додаткове обладнання й меблі. Так, обсяг проєкту збільшився до 2,5 млн грн.

«Ці кроки дали можливість надавати послуги жителям громади амбулаторно. Маємо одного лікаря, це Сергій Шкода, його основна спеціальність – невропатолог. Це дуже важливо у процесі реабілітації. Також він пройшов вторинну спеціалізацію з фізичної реабілітації, йому у роботі допомагає асистент», – каже директорка лікарні Леся Пономаренко.

У просторому коридорі відділення розміщене обладнання для відновлення пацієнтів. Усе оснащення – сучасне й нове.

«Маємо у залі все для відновлення функцій ходьби, координації рухів: бігову доріжку, бруси з перешкодами, східці, модуль стельовий з різними навантаженнями» – демонструє можливості медичного обладнання лікар Сергій Шкода.
poltavska-khvilia_xcwi/b0_0ShlSR.jpeg
Лікар Сергій Шкода

Також у відділенні вже підготовлені палати для стаціонарного розміщення пацієнтів, всього 20 ліжок. Нині вторинну спеціалізацію отримують ще 7 лікарів.

«Лікарня поступово робить кроки, щоб відповідати вимогам НСЗУ щодо роботи реабілітаційного відділення. Маємо потребу у додатковому обладнанні, зокрема, необхідно придбати стіл реабілітаційний з електричним регулюванням висоти, тренажери для нижніх кінцівок, плечового та ліктьового суглобів. Зараз відділення працює завдяки підтримці місцевого бюджету, однак ми сподіваємося, що невдовзі отримаємо пакет НСЗУ і далі надаватимемо нашим жителям таку необхідну допомогу», – зазначила директорка лікарні Леся Пономаренко.

Більше про етапи реалізації проєкту, джерела фінансування та співпрацю з міжнародними донорами – на сторінці проєкту в Цифровій екосистемі для підзвітного управління DREAM.

Також в екосистемі DREAM можна ознайомитися з іншими проєктами відновлення Оржицької громади.

Матеріал підготовлено ГО «Інститут аналітики та адвокації» за підтримки програми МАТRА Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Інститут аналітики та адвокації

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар