Рятувальники розібрали 70% завалів у Полтаві: головне з брифінгу посадовців області

З моменту обстрілу Полтави балістикою минула понад доба. На місці удару продовжують працювати рятувальники з Полтавщини, Черкащини та Київщини. Вони розібрали 70% зруйнованих конструкцій. Під завалами можуть перебувати ще близько п'яти людей. Керівництво області прокоментувало, що відомо на даний час.

poltavska-khvilia_xcwi/A5Yw1z6Ig.jpeg
Фото: Полтавська ОВА

За інформацією очільника Полтавської ОВА Філіпа Проніна, станом на зараз відомо, що внаслідок атаки постраждали 297 людей. 53 людей загинули.

Керівник управління СБУ в Полтавській області Костянтин Семенюк розповів, що правоохоронці вже відкрили кримінальне провадження та оглядають місце події. Семенюк зауважив, що наразі СБУ не озвучуватиме ніяких версій стосовно обстрілу, оскільки це може зашкодити слідству.

«Звісно ми розглядаємо версії і з коригуванням, і з можливим розвіддроном. Хоча даних щодо розвіддрона як такої в нас немає», — додав керівник управління СБУ на Полтавщині.
poltavska-khvilia_xcwi/QlilJzeSg.jpeg
Керівник управління СБУ в Полтавській області Костянтин Семенюк. Фото: Полтавська ОВА

За його словами, що слідчі опитують всіх місцевих, які живуть поблизу місця прильоту.

Очільник ОВА Філіп Пронін розповів, що всім постраждалим надали медичну допомогу. Для цього залучили 30 карет швидкої та звернулися до понад десятка місцевих лікарень. Наразі люди перебувають у семи лікарнях. Стан 65 людей — важкий. Ще 144 людини перебувають у середньому стані, 87 — у легкому.

Очільник ДСНС Полтавщини Андрій Хижняк зауважив, що першочергово постраждалих виносили з так званої «червоної зони» та передавали медикам, які потім надавали постраждалим допомогу в безпечній зоні.

«Кожен наш рятувальник забезпечений турнікетами і відповідними засобами захисту. Тому питання щодо неякісних турнікетів і їх накладання – у нас реально не було часу їх там накладати. Можливо поодинокі випадки до передачі медикам були, але це були турнікети фахові, я дивився на них і завдячуючи діям рятувальників, ми врятували 25 осіб», — додав Хижняк.

Очільник ДСНС також зауважив, що рятувальники вже на 70% розібрали зруйновані конструкції будівлі. До порятунку людей залучили надзвичайників з Київської та Черкаської областей. Він додав, що під завалами орієнтовно можуть бути ще близько п'яти людей.

Керівник Полтавського військового інституту зв’язку Ігор Міцюк наголосив на тому, що жодних заходів, пов'язаних із шикуваннями чи збором людей не було.

«Я вас запевняю, що жодних заходів, пов’язаних із шикуваннями, якимись зборами людей для будь-чого, якихось там інструктажів, святкових заходів чи присяг – жодних заходів не проводилося і не мало проводитися. Останні масові заходи проводилися ще до ковіду. А від початку війни взагалі навіть про існування зборів для більш аніж десяти осіб – заборонені на нашій території», – додав Міцюк.

Він також додав, що керівництво інституту переглядає безпекові заходи в закладі.

«Після оголошення тривоги через дві хвилини були два прильоти. І найбільша кількість загиблих і поранених саме серед тих, які виходили через третій і четвертий евакуаційний виходи. Вони знаходилися на шляху до евакуації і в цей момент був приліт. Передня стіна навчального корпусу повністю обвалилася і в середину корпусу був приліт другої ракети. Навчальний корпус – цегляна будівля, тобто після удару ця цегла порозліталася і людей привалило. Шість евакуаційних виходів, чотири забезпечили повністю особовий склад, а на шляху двох було привалено. Тому така велика кількість загиблих і поранених», – розповів керівник інституту.

Очільник ОВА Філіп Пронін додав, що багато людей встигли сховатися, однак враховуючи час від початку оголошення повітряної тривоги до прильоту, не всі встигли це зробити.

За словами директора обласного Департаменту охорони здоров'я Віктора Лисака, всі медичні заклади, які прийняли постраждалих людей, забезпечені необхідними ліками та кров'ю.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Євгенія Мазниця

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар