Родина із Луганська створила ферму на Полтавщині

Марина та Олександр Блонських переїхали до Вовнянки Миргородського району з Луганська у 2015 році. Нині родина тримає ферму та виготовляє п'ять видів крафтового сиру.

poltavska-khvilia_xcwi/9I95T5vIR.webp

Про це повідомили на сторінці Полтавської ОВА.

Після переїзду на Полтавщину родина придбала будинок на останні гроші.

«У нас взагалі не було ніяких інвестицій, щоб вкладати у свою справу. Ми навіть на позичені гроші купували перше молоко, з якого почали варити сир. Саме започаткування власної справи було за рахунок першого гранту. Він був для внутрішньо переміщених осіб. Ми подали заявку. Був захист у Полтаві. Комісія повірила в нашу справу. Нам надали цей грант», – згадує Марина Блонська.

Нині родина Блонських тримає близько 100 кіз, з яких 40 є дійними. З молока виготовляють п'ять видів крафтового сиру без штучних домішок.

«Виробляли сири, що визрівали 3, 6, 9, 12 місяців. Формат пармезану. Це був наш основний продукт, який ми закладали у визрівання до року. Нині виробляємо молоді сири, чисто козині. А тверді, чи екстратверді – це суміші. Коров’яче молоко ми докуповуємо. Наразі екстратверді сири ми не виробляємо, бо наше сирне сховище перетворилося з лютого 2022-го на сімейне бомбосховище», – зазначає Олександр Блонський.

Також родина створила куточок зеленого сільського туризму «Садиба родини Блонських». Приймають екскурсії, облаштували дегустаційну залу, проводять майстер-класи.

У майбутньому родина планує відновити виробництво твердих витриманих сирів та розвивати зелений туризм.

Нагадаємо, переселенці з Харкова відкрили сімейний бізнес на Полтавщині.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар