Розбиратиметься СБУ: історія про «сепаратизм» у Лубнах продовжується

16 серпня у Лубнах вшанували пам'ять воїнів, які визволили Лубенщину від нацистських загарбників. Фото облетіли соцмережі й викликали бурхливі дискусії, адже на пам'ятному знаку присутня комуністична символіка — серп і молот. Дехто навіть охрестив цей інцидент «лубенським сепаратизмом».

poltavska-khvilia_xcwi/DtBEWAnVg.jpeg
На фото з дітьми секретарка міської ради Маргарита Комарова

Ситуацію прокоментувала народна депутатка від цього округу Анастасія Ляшенко. Вона зазначила, що направила депутатське звернення до Служби Безпеки України.

«Щодо цієї ситуації, я вже направила депутатське звернення до Служби безпеки України із проханням перевірити чи не завдає шкоди державному суверенітету та територіальній цілісності організація та проведення таких заходів в умовах війни: хто це організував, яка мета заходу, чому привели дітей (хоча б через те, що останнім часом і дня не минає без повітряної тривоги», — написала посадовиця.

Нагадаємо, у Законі України №317 йдеться, що під декомунізацію НЕ підпадають пам'ятники та пам'ятні знаки, пов'язані з опором і вигнанням нацистських окупантів з України. Закон також НЕ поширюється на символіку комуністичного тоталітарного режиму на намогильних спорудах, розташованих на території місць поховань.

«Полтавській хвилі» вдалося поспілкуватися з секретаркою Лубенської міськради Маргаритою Комаровою й дізнатися її позицію. Перш за все чиновниця сказала, що діти на фото є учнями однієї з лубенських шкіл і на момент покладання квітів у них не було навчальних занять, а також не було оголошено повітряної тривоги.

«Мої слова біля цього пам'ятного знаку були такі: “Сьогодні ми відзначаємо 79 річницю вигнання нацистських окупантів з нашої Лубенщини, і зібрали тут, щоб вшанувати пам'ять тих, хто загинув, звільняючи нашу батьківщину. Але сьогодні у нас є інша війна”. Я зробила акцент на теперішній війні, розповіла хто на нас напав і з ким ми боремося. Колись путін сказав: “Ми б і без українців перемогли нацизм”. Тому для мене така актуалізація слави українських воїнів у тій війні важлива з точки зору заперечення цієї путінської пропаганди», — розповіла чиновниця.

Також Маргарита Комарова назвала путіна особистим ворогом і наголосила, що не хоче, аби в Україну щось пов'язувало з СРСР. Посадовиця є членкинею робочої групи з перейменування вулиць у Лубенській громаді й співпрацює з Українським інститутом національної пам'яті.

Раніше ми писали, що у Лубнах супермаркет підвищував ціни на продукти.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар