Розраховуєшся безготівково? — Отримуй кешбек

В Україні планують ввести кешбек за безготівкові розрахунки.

14 липня на офіційному сайті Верховної Ради зареєстрували законопроєкт № 5734-2, який передбачає введення всеукраїнського кешбеку за безготівкові розрахунки. Головна мета документу — стимулювати громадян оплачувати товари карткою, замість готівки.

Законопроєкт передбачає внесення змін у три Закони України: «Про банки і банківську діяльність», «Про платіжні послуги» та «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні». Вказані зміни, зокрема, передбачають:

  • введення термінологічного апарату;
  • встановлення граничного розміру ставки інтерчейндж (міжбанківської комісії);
  • запровадження механізму безумовного зменшення суми списання коштів, які підлягають сплаті за товари, роботи, послуги при безготівкових розрахунках;
  • встановлення відповідальності за недотримання передбаченого законом граничного розміру ставки.

Згідно документу, торговці заохочуватимуть покупців до оплати картами шляхом зменшення суми фактичного списання коштів на 0,1% за умови безготівкової оплати. Щодо комісійної винагороди інтерчейндж, то її розмір не зможе перевищувати:

  • з дня введення в дію цього Закону до 31 грудня 2022 року — 1,8% суми операції;
  • з 1 січня 2023 року до 31 грудня 2023 року — 1,6% суми операції;
  • з 1 січня 2024 року до 31 грудня 2024 року — 1,4% суми операції.
Задля збереження частки безготівкових розрахунків в загальній кількості платіжних операцій критично важливим є введення компенсаторного механізму для неминучого зменшення пропозицій програм лояльності для громадян, — сказано в документі. Таким механізмом може стати зменшення вартості товарів робіт та послуг за умови безготівкової сплати за них. 

Всі свіжі новини Полтавщини тут

Анатолій Кривошапко

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар