Садівник зі Слов'янська відновив свій бізнес на Полтавщині

Через війну Іван Дегтяр змушений був призупинити свій бізнес у рідній Адамівці, що на Донеччині. Новий притулок садівник знайшов на Полтавщині, де і відновив справу всього свого життя.

poltavska-khvilia_xcwi/Dk3htoCVg.jpeg
Зліва — Іван Дегтяр

Про це пише видання «Східний варіант».

В Адамівці чоловік заснував садівниче товариство, члени якого виготовляли соки та оцет з яблук. Вони мали 43,8 гектара землі, на яких розміщувалися 2400 яблунь, 2500 м грядок смородини, а також працювала професійна соковарка.

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну Адамівка опинилася майже на лінії фронту, розповідає Іван Дегтяр. В село прилітали ворожі снаряди, частину землі замінували, та попри це Іван і далі працював.

Коли Іван зрозумів, що війна не йде до завершення, то вирішив релокуватися разом з обладнанням. Спочатку планували до Києва, та відповідного місця не знайшлося. Дорогою назад у Решетилівці в автівки зламалося колесо.

Іван зайшов до мерії спитати, чи немає в них місця для їхньої діяльності. Як виявилося, за деякий час до цього один хлопець перестав орендувати приміщення, яке ідеально підходило для садівничого товариства. Так і залишилися на Полтавщині.

poltavska-khvilia_xcwi/IAYApoj4g.jpeg

За перший місяць вдалося виготовити понад 10 тонн соку. Цього літа садівництво вже переробили 2,5 тони вишні, які принесли люди, також збирають у людей яблука, смородину і сливи як сировину.

Зараз товариство займається побудовою заводу, на якому гілля буде перероблюватися на газоподібне та рідке паливо. Та Іван запевняє, це буде не просто завод, а цілий індустріальний парк:

poltavska-khvilia_xcwi/lBJotTj4R.jpeg
«Ми будуємо його як парк. На вході буде такий кафе-акваріум, щоб діточки могли там подивитися, як переробляються яблучка. Буде місце, де можна подивитися, як переробляється ось цей біогаз. Далі соковарка, вони можуть побачити, як робляться соки. До нас уже приїжджають місцеві громади з екскурсіями, бо всі хочуть таке робити. А для людей, я думаю, почнеться вже наступного року».

Раніше ми розповідали, як підприємиця з Донецька двічі тікала від війни та розпочала свій бізнес на Полтавщині.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар