Що потрібно для будівництва приватного будинку?

Самостійне будівництво будинку – дуже затратний та тривалий процес. Для здійснення мети необхідні не лише чималі кошти, але й певна витримка, оскільки дана процедура пов’язана з великою кількістю документальної та процесуальної тяганини. Але немає нічого неможливого. При вдалому плануванні справа буде рухатися набагато швидше. Крок за кроком ви будете йти до своєї кінцевої мети і в підсумку досягнете успіху.

План дій

Будівництво приватного будинку проходить в декілька етапів. Як би банально це не звучало, починати слід з фундаменту, а закінчувати дахом. В прямому і переносному значеннях.

Тобто спочатку необхідно отримати дозвільну документацію, необхідну для початку робіт, потім створити проект будинку, після чого вже приступати безпосередньо до будівництва.

В цілому для будівництва будинку до 2-х поверхів необхідно мати:

  • документи, що підтверджують право власності на ділянку;
  • будівельний паспорт на забудову (фактично – дозвіл на будівництво);
  • готовий затверджений проект (типовий або індивідуальний).

Після чого можна займатися безпосередньо підготовкою до будівельних робіт. Якщо планується працювати через генерального підрядника, все набагато простіше. У випадку самостійного будівництва слід чітко розуміти, що і як робити.

Перш за все для будівництва дому потрібні матеріали. Їх можна придбати у магазинах відповідної тематики. Хороший приклад – інтернет-магазин для будівництва https://genergo.com.ua/, який пропонує будматеріали всіх категорій, а також обладнання, необхідне для ведення будівельних робіт.

Який дім краще за матеріалами?

Якщо говорити про основний матеріал, варіантів насправді не так багато. У більшості випадків для будівництва приватного будинку використовується цегла або газобетон. Звичайно, цегляний дім краще, оскільки загалом якості цегли дещо краще за якості газоблоків.

Основні характеристики матеріалів:

  • міцність – витривалість до навантаження цегли 100-150 кг/см2, газобетону 25-70 кг/см2;
  • морозостійкість – цегла витримує 35-150 циклів заморожування та відтавання, газобетон до 100 циклів;
  • вологостійкість – цегла поглинає до 8% від маси, газобетон – до 60%, отже цегла не потребує оздоблення, а газоблок необхідно захищати штукатуркою;
  • вогнестійкість – обидва матеріали мають високу пожежестійкість;
  • теплоізоляція – цегла при достатній товщині стінки є кращим теплоізолятором ніж газоблок.

За строком експлуатації цегляні домівки можуть стояти кілька віків, а газобетонні споруди – близько 100 років. При цьому газоблок є вдвічі дешевшим за цеглу. А також він легший, що дозволяє зекономити на фундаменті.

Андрій Горб

Ще з рубрики: "Користь"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар