Що замість Горького, Достоєвського, Толстого — у Полтаві голосують за нові назви вулиць

14 серпня на онлайн-платформі «E-dem» стартувало голосування за нові топоніми третьої черги Полтавської громади. У переліку – 61 вулиця та провулок, названі на честь російських та радянських митців і науковців.

poltavska-khvilia_xcwi/jN1xx2gIg.jpeg
Ілюстративне фото

Для голосування на сайті «E-dem» слід авторизуватися, обрати Полтавську громаду, розділ «Консультації з громадськістю» та перейти у вкладку «Опитування».

Раніше ми писали, що з 14 до 29 серпня у Полтавській громаді триватиме голосування за перейменування топонімів третьої черги.

poltavska-khvilia_xcwi/Cy91A2RIR.jpeg

Вулиця Горького у Полтаві

В опитуванні йдеться, що Максим Горький (1868-1936) – російський, пізніше радянський «пролетарський» письменник, драматург та публіцист, який заперечував право української мови на існування, нназивав українську мову «украинское наречие».

Горький був одним із співтворців наклепницької кампанії, спрямованої проти Симона Петлюри. Брав участь у процесі над убивцею Петлюри, поширив наклепи щодо його, начебто, антисемітизму, виступив на захист більшовицького кілера Самуїла Шварцбарда, був серед тих комуністичних пропагандистів, що вкорінювали в масовій свідомості уявлення про борців за свободу України як «ворожі, буржуазні, антибільшовицькі явища».

Тож пропонують замінити цей «маркер руского міра» одним із запропонованих варіантів, назвати вулицю на честь Братів Тютюнників, Валер’яна Підмогильного, Василя Короліва-Старого, Олега  Ольжича або Поля  Половецького.

poltavska-khvilia_xcwi/B9BaAhgIR.png

Провулок Достоєвського у Полтаві

Достоєвський – письменник, який мав виражені шовіністичні та українофобські погляди. Він відмовляв у праві на існування не лише українцям, а й іншим слов'янським народам, вважаючи існування їхніх національних культур перешкодою на шляху розвитку російської цивілізації. Вважав Російську імперію найвеличнішою державою, а російську літературу — провідною літературою світу та рушієм цивілізаційного прогресу.

Тож пропонують замінити цей «маркер руского міра» одним із запропонованих варіантів, назвати провулок Бічним проїздом, оскільки по колишньому провулкові немає зареєстрованих домоволодінь, а для виконання дорожніх та інших робіт.

poltavska-khvilia_xcwi/g4WvbhRSg.png

Провулок Толстого у Полтаві

На росії Толстой вважається письменником-гуманістом; під впливом його ідей і творчості там виник релігійно-етичний суспільний рух толстовства, головними принципами якого були заповіді Толстого: не гнівайся, не протився злу насиллям, возлюби ворога свого, як себе самого.

У інформаційних війнах проти України мусується думка, що, мовляв, російська література і зокрема творчість Толстого наскільки гуманістичні, що не можуть виховувати вбивць, мародерів і ґвалтівників.

«Страхітливі злочини московитів на Кавказі (як у часи Толстого, так і при Єльцині-Путіні), у Бучі, Ізюмі та інших містах на окупованих росіянами територіях переконливо спростовують такі тези», – йдеться у повідомленні.

Тож пропонують замінити цей «маркер руского міра» одним із запропонованих варіантів, назвати провулок на честь Григорія Чупринки, Євдокії Долі чи Олелька Островського.

poltavska-khvilia_xcwi/iVOAb2RSg.png

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар