Штучна чи жива: яка ялинка менше шкодить довкіллю

Ялинка – основний атрибут зимових свят. Без неї більшість людей не уявляють Різдво та Новий рік. Дехто із нас уже визначився – живе чи штучне дерево поставити в оселі. Якщо ні – «Полтавська хвиля» пояснює, яка ялинка краща для довколишнього середовища.

poltavska-khvilia_xcwi/-GW_nOh7R.jpeg

Штучна краща за живу?

Головний аргумент прихильників штучних ялинок — заради неї не потрібно губити живі дерева.

Однак, виробництво однієї пластикової ялинки шкодить планеті сильніше, ніж загибель кількох справжніх дерев.

На штучну ялинку витрачається багато природних ресурсів. Найчастіше такі дерева везуть до нас з-за кордону (в основному з Китаю) — а це додаткові витрати палива і викид парникових газів.

poltavska-khvilia_xcwi/lhKVVd27R.jpeg

За оцінкою експертів, вуглецевий слід від двометрової штучної ялинки становитиме близько 40 кілограмів парникових газів.

poltavska-khvilia_xcwi/ae__Vd2ng.jpeg

Тому, щоб використання штучної ялинки було екологічно виправданим, воно повинно тривати багато років (не менше 20). Однак, пластикові ялинки не затримуються в будинку довше 5 років, особливо якщо мова йде про неякісні одноразові моделі.

У складі пластикових ялинок часто є полівінілхлорид (ПВХ), що містить токсичні речовини. Потрапляючи в організм, особливо дитячий, він може викликати проблеми зі здоров'ям

Жива ялинка

Купувати кожен рік живу ялинку не так страшно для екології, як здавалося б. Найчастіше це дерева, вирощені у спеціальних лісогосподарствах. Там вирубують ялинки, а на їх місце саджають нові.

Крім того, іноді ялинки на продаж вирубують там, де ліс рости не повинен — наприклад, під лініями електропередач.

poltavska-khvilia_xcwi/Q0EB_i2nR.jpeg

На відміну від своїх пластикових аналогів, ялинка, яка вирощувалась на плантації близько 12 років, допомагала видалити пил з повітря, виробляла кисень і поглинала вуглекислий газ.

До речі, перевірити легальність дерева можна прямо на місці покупки, ввівши її цифровий номер у спеціальну форму на сайті Yalynka Info (також є у вигляді додатку для Android). Всі способи перевірки ялинки (за штрихкодом, за номером дерева, номером авто, ТТН або лісорубним квитком) ви можете знайти на сайті Державного агентства лісових ресурсів.

Раніше ми писали, скільки коштують ялинки у Полтаві.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Катерина Ткаченко

Ще з рубрики: "Новини регіону"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар