Швачки з Донеччини створили в Полтаві бренд вишиванок

Через війну Вікторія Калініна та Олена Штагер переїхали з Донецької області до Полтави. У новому місті жінки відновили бізнес та почали шити брендовий одяг з авторською вишивкою.

poltavska-khvilia_xcwi/J5S5rlw4R.jpeg
Фото: АКМЦ

Про це повідомляє Антикризовий медіа-центр.

Вікторія Калініна вдруге переїжджає через війну. У 2014 році родина з двома дітьми тікали з Макіївки до Добропілля. За словами жінки, сім'я планувала перечекати кілька тижнів, і повернутися додому, проте довелось залишитись в новому місці на вісім років.

У Добропіллі Вікторія познайомилась з Оленою Штагер. Жінки вирішили розпочати спільну справу з шиття.

24 лютого 2022 року розпочалось повномасштабне вторгнення, проте подруги продовжували працювати. На замовлення місцевої адміністрації шили українські прапори та допомагали військовим з уніформою і вишивкою шевронів.

У квітні 2022 року Вікторія та Олена разом з родинами переїхали до Полтави і створили свій бренд «Leliy».

«На новому місці складно розкрутитися. Полтава – не Добропілля, де всі знайомі та добре працює «сарафанне радіо». Тут нам довелося починати все з нуля, в умовах великої конкуренції, зі значними витратами на комуналку, оренду житла й ательє. Також дорого коштують і розхідні матеріали. Лише зараз потроху вибираємось з мінусів, але про прибуток говорити ще зарано», – розповіла Вікторія.

Жінки працюють під замовлення. Клієнт може обрати колір, модель, розмір та дизайн вишивки. Також Олена і Вікторія використовують екологічне пакування з опалого листя.

«Наша основна ідея – принести вишивку у повсякденне життя. Наші моделі одягу – це незвичні вишиванки з народними орнаментами, але це теж наше, близьке, українське. А ще індивідуальність. Річ, прикрашена вишивкою, ніколи не залишиться без уваги. Наша цінність – це повний цикл виробництва: від розроблення лекал до вишивки. До того ж на кожному етапі клієнт може внести зміни, що робить кожен виріб ексклюзивним і неповторним», – розповіла Олена.

Нагадаємо, у Кременчуці відновлюють роботу ще чотири дитсадки.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Тетяна Чубенко

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар