Ситуація погіршується: як Полтавщина далі боротиметься із коронавірусом

На Полтавщині погіршується епідеміологічна ситуація: протягом останніх 10 днів росте кількість захворювання на COVID-19.

Про це повідомив перший заступник голови Полтавської ОДА, керівник робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, пов’язаної з поширенням коронавірусної хвороби СOVID-19 на території Полтавської області Дмитро Лунін під час наради з питань функціонування медичної галузі в умовах карантину, яка відбулася 30 липня у режимі відеоконференції.

poltavska-khvilia_xcwi/kbB6tqWng.webp

Як зазначив перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації, МОЗ планує до кінця літа вакцинувати 10 мільйонів українців, а до кінця 2021 року – 25 мільйонів громадян.

На сьогодні всі пункти щеплення та центри вакцинації забезпечені вакцинами AstraZeneca, Coronavaс, Pfizer і Moderna. Але, якщо у містах населення більш охоче вакцинується, то на певних територіях регіону процес щеплення проходить мляво, – розповів Дмитро Лунін, – Міністр охорони здоров’я надав інформацію, що заклади освіти й науки будуть працювати в жовтій, помаранчевій та червоних зонах при дотриманні такого показника, як 80% щеплених працівників організації. Вважаю, що до кінця року ми отримаємо такі ж завдання не тільки щодо критичної інфраструктури, а й щодо інших установ.

Як зауважили в ОДА, колективи великих підприємств Полтавщини голові щепитися. Для цього підприємства навіть виділять спеціальні кабінети для проведення вакцинації.

Дмитро Лунін звернувся до громад та штабів з ліквідації наслідків НС з проханням активізувати роботу щодо вакцинації організованих колективів.

В області погіршується епідеміологічна ситуація. За останні 10 днів спостерігається ріст захворювання на COVID-19. Тому вже зараз потрібно активно вакцинуватися, щоб найближчим часом не потрапити до карантинної зони і не припиняти роботу підприємств чи закладів, – наголосив Дмитро Лунін.
poltavska-khvilia_xcwi/Tofep3ZnR.webp

Як зауважив директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак, вкрай важливо активізувати діяльність штабів із ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру щодо поширення коронавірусної хвороби на Полтавщині. Для цього варто проаналізувати допущені недоліки під час епідеміологічного підйому попередніх хвиль захворювання. Поряд із плануванням роботи штабів, доцільно переглянути їхній склад, функціональні обов’язки учасників, взяти під контроль вакцинальну кампанію, вивчити роботу діючих центрів.

За словами Лисака, громадам важливо бути готовими до нових викликів, пов’язаних із високою контагіозністю нового штаму Дельта. Те ж саме стосується й мережі лікувальних закладів, де мають провести аудит  щодо наявності засобів індивідуального захисту, кисневого забезпечення, спецодягу. Госпітальна база має бути забезпечена потоковим киснем.

Недоліки роботи штабів, перевірити дотримання карантину в області, виконати моніторинг щеплень у ПМСД та громадах, активізувати роботу щодо вакцинації на великих підприємствах та аналізувати кількість щеплених осіб у галузі освіти, торгівлі, системі перевезень, соцзахисту, культури та будівництва планують протягом 2 тижнів.

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Новини регіону"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар