Схема із 90-тих: біля Пирятина обікрали автомобіль відомої київської співачки

Викрадення речей, продаж палива та провокації на ДТП — це різні способи шахрайств, які можуть виникнути на дорозі. На одну із шахрайських схем потрапила київська співачка на Полтавщині. Розповідаємо, які види автошахрайств існують і як треба діяти в таких ситуаціях.

Схема із 90-тих

На одну із шахрайських схем втрапила київська співачка Alina Tim, яка поверталася із Харкова в Київ. Приблизно о 2 годині ночі, проїхавши Пирятин, співачка відчула як пробила колесо автомобіля. Для заміни колеса Alina Tim зупинилася на узбіччі дороги, де велика сім’я вже також замінювала колесо свого авто:

«Вони вибачились, що не зможуть нам допомогти, бо дуже запізнювались в аеропорт. Але порадили бути обережними, адже неспроста в одному й тому ж місці автомобілі пробивають колеса. Мені знадобилася допомога візажистки Віки, адже не могла підняти колесо. Через пару хвилин, коли ми завершили й повернулися до автомобіля, виявили, що речі наші викрали».

У візажистки викрали рюкзак із 2 паспортами, а в співачки сумка Chanel з косметикою і планшетом. Хоча маленьку сумку з гонораром за кліп «На Кубу» і з телефонами грабіжники не чіпали.

«Викликали поліцію, написали заяву, зараз триває розслідування й цих людей шукають. Нам сказали, що ми не перші, що схожі заяви є. Чесно кажучи, я не дуже вірю, що знайдуть, адже поки все тихо. Взагалі, у мене з’явилося таке враження, що це хтось із 90-тих сів і зараз вийшов і взявся за старе, бо схема дійсно була робоча у 90-тих».

Які шахрайства та автомобільні підстави можуть виникнути на дорозі?

У 2021 році в області приблизно на 25 % зменшилась кількість злочинів пов’язаних із крадіжкою. Від загальної кількості зареєстрованих кримінальних правопорушень близько 50 % становлять крадіжки.

Виникають різні ситуації, наприклад, крадіжки з помешкань, крадіжки в громадському транспорті, але розповсюджений вид крадіжок пов’язаний із транспортними засобами. У таких ситуаціях зазвичай злочинець проникає до автомобіля під час їхньої стоянки на паркувальних місцях біля торговельних центрів або місць громадського харчування. Також крадії можуть скористатися моментом під час зупинки транспорту на дорогах.

«Гастролери» на дорозі

За словами речника національної поліції Полтавської області Юрія Сулаєва, зазвичай такими злочинами займаються «гастролери», які заїжджають на територію області, здійснюють кілька злочинів і переміщуються в інші регіони:

«В літній період частіше стаються злочини з відволікаючим маневром. Тобто злочинці перебуваючи на тій чи іншій території будь-якої області іноді, вживають заходи щодо завчасного пошкодження коліс транспортних засобів для того, щоби людина з’їхала на узбіччя, зупинилася, побачила, що в неї пробите колесо. Під час здійснення замін «запаски» злочинці непомітно проникають до салону автомобіля і викрадають барсетки, документи або інші якісь цінні речі».

Речник розповів, що варто бути пильним у таких ситуаціях. Під час ремонту автомобіля слідкувати, аби ніхто зі сторонніх не зміг проникнути до салону транспортного засобу.

Існують і інші види шахрайства з водіями. Наприклад, люди представляються іноземцями та розповідають, що в них закінчилося пальне і гроші. Тому «іноземці» починають пропонувати на продаж золоті каблучки або ланцюжки за дешевою ціною. Але насправді продані коштовності виявляються підробкою. Саме такі шахрайські дії теж фіксувалися поліціянтами в Полтавській області.

Гроші на пальне

Також, нещодавно, поліціянти отримали інформацію від водіїв, що в Кременчуцькому районі іноді стоїть автомобіль ВАЗ. Біля автівки, з відкритим капотом стоїть чоловік, який розповідає, що в нього закінчилося пальне й кошти. Тому водій просить допомогти грошима, аби він придбав пальне на автозаправній станції. Але, як з’ясувалося, цього чоловіка помічали також в Одесі й Київській області.

«Працівники поліції Кременчука відпрацьовують ту територію, де бачили цю людину. Тому треба бути уважними. Намагатися не мати ніяких справ із незнайомими людьми й бути максимально обережними. Під час подорожей дотримувалися всіх видів безпеки від правил дорожнього руху до елементарних заходів безпеки під час спілкування із незрозумілими вам людьми».

Що говорять полтавці шахрайства на дорозі:

Викрадення номерів автомобіля

Ще один вид шахрайства пов’язаний із викраденням автомобільних номерів, за які можуть вимагати гроші.

«Ти приходиш зранку, а в тебе немає номерів. Автомобіль стояв під будинком, вийшов, немає номерів, а потім шахраї вимагають гроші. Часто, ці ж номери можна знайти десь поряд», — сказав адвокат Антон Болтик.

Болтик сказав, іноді біля АЗС, станцій техобслуговування, шиномонтажних станцій можна зустріти людей, які схожі на співробітників поліції. «Поліціянти» зупиняють автомобілі для перевірки документів. У таких ситуаціях Болтик рекомендує залишатися в автомобілі. Привідкривши вікно авто, варто попросити в правоохоронця службове посвідчення, що передбачено ч. 3 ст. 18 закону України про національну поліцію. Також є можливість звернутися на гарячу лінію МВС 0–800–500–202.

poltavska-khvilia_xcwi/QufvnVG7g.jpeg

Як себе застерегти?

poltavska-khvilia_xcwi/UpjvnVGnR.jpeg
«Якщо стали жертвою злочину — не потрібно зволікати ані секунди. Потрібно негайно викликати поліцію, оскільки тут дуже важлива кожна секунда. Для того щоби вчасно виявити злочинців, маршрут їхнього пересування», — сказав речник поліції.

Якщо спроба вчинити ДТП виявилася невдалою, то людину важко залучити до відповідальності.

«Усе залежить, які наслідки, чи є збитки. Якщо це була провокація, до відповідальності нікого не залучать», — розповів адвокат Болтик.

У правій колонці сайту є опитування щодо випадків шахрайства на дорогах. Чи траплялися вам такі випадки, можливо щось подібне сталось безпосередньо з вами? Нам цікаво дізнатися наскільки це поширене явище — запрошуємо взяти участь у міні-дослідженні.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Єгор Рудь

Ще з рубрики: "Треш"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар