Скільки коштують кавуни та дині в Полтаві

На ринках Полтави з кожним днем зростає кількість кавунів та динь на прилавках. Кореспондентка «Полтавської Хвилі» дізналася, скільки вони коштують.

Найдешевше купувати кавуни на ринках. Так, на Мотелі херсонські кавуни вартують 9 грн за кіло. На Центральному ринку — вже 12 грн за кг.

У супермаркеті АТБ кавун вартує 10.99 за кг, а безнасінний — вже 21.95 за кг. У супермаркеті Сільпо є кілька кавунів на вибір. Найдешевше коштує звичайний —15.5 грн за кіло. Кавун Вогник вартує вже 24.8 за кг, а жовтий кавун — 29 грн за кг.

Щодо динь, то тут та ж ситуація. на ринках Полтави дині можна придбати за 10-13 грн за кг. А в супермаркетах їхня вартість зростає: від 19 грн за кг (Сільпо, диня звичайна) до 38 грн за кіло за узбецьку диню.

Як обрати кавун

Найкращий час для придбання кавуна — кінець літа і осінь. В Україні, особливо на Полтавщині, справжні стиглі кавуни та дині з’являються тільки в другій половині серпня і далі.

При виборі кавуна треба придивитися до його розмірів. Кавуни середньої величини — кілограмів 5-7 — найсолодші і найякісніші. Величезні кавуни можуть мати надлишок добрив.

Щодо кольору, то він має бути контрастним. І чим темніші смуги, тим більше поживних речовин має кавун.

Також слід придивитися до хвостика кавуна. Той має бути сухим, але не відірваним. Оскільки по ньому можна визначити зрілість кавуна. Якщо хвостик пересушений — кавун перезрілий. Якщо ж несухий — кавун зелений.

Кірка кавуна має бути дуже твердою. Якщо кавун стиглий, кірку відколоти нігтем ви не зможете. Якщо ж кірка коричнева і волога — кавун переріс.

Окрім цього, можна по кавуну постукати. Стиглий резонуватиме.

Також при купівлі треба звернути увагу на місце контакту ягоди з землею. Якщо пляма жовта, то кавун спілий.

Щодо м'якоті. М’якоть смачного кавуна має бути однорідною. Жовтуваті жилки можуть свідчити про не найкращу його якість.

Як обрати диню

Перше, що треба робити, це понюхати диню. Стигла диня пахне медом. Якщо запаху немає, або він неприємний, таку диню купувати не треба.

Щодо зовнішності, то диня має бути без вм'ятин, порізів, тріщин та плям.

При поплескувані, вона видає глухі звуки, а якщо натиснути на шкірку пальцями, то диня має пружинити.

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Новини регіону"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар