"Слуги" зареєстрували законопроєкт щодо доступного житла

13 квітня на засіданні Верховної Ради розглянуть законопроєкт №5308, відповідно до якого об'єднають Державну іпотечну установу (ДІУ) і "Укрфінжитло" та виділять додатково 20 млрд грн для забезпечення дешевої іпотеки українцям, які потребують житла. Це дозволить реалізувати план президента Володимира Зеленського про запуск доступної іпотеки під 7%.

Автори законопроєкту – кілька десятків членів партії «Слуга народу» на чолі з Юрієм Арістовим, повідомили в Обозревателе.

Очікується, що в короткостроковій перспективі буде надано близько 8 тис іпотечних кредитів для купівлі житла і придбано 12 тис квартир для передачі у фінансовий лізинг, – йдеться в повідомленні.

Усього на житловому обліку перебувають понад 650 тисяч сімей, а на підтримку держави очікують 1,5 млн переселенців із Криму та Донбасу. Банківська криза 2014-2015 років зупинила іпотечне кредитування і спровокувала проблеми в ДІУ.

У зв’язку з цим, передбачені зміни до додатка № 2 цього Закону. Вони стосуються частини збільшення планового показника державних внутрішніх запозичень на 20 млрд грн та передбачення планового показника придбання цінних паперів за загальним фондом державного бюджету. Оприлюднено також відповідні зміни до статті 5 цього Закону щодо збільшення граничного обсягу державного боргу на 20 млрд грн, – йдеться в документі.
Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Економіка"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар