Сміття на кожному кроці: яка ситуація зі стихійними звалищами в Полтаві

Проблема зі стихійними сміттєзвалищами у Полтаві є щорічною. Нині такі звалища є майже на кожному майданчику міста. Вони утворюються через те, що люди не сортують сміття, або ж викидають його на вулицях.

Під час зустрічі із журналістами директор КАТП-1628 Олександр Максименко розповів, яка нині ситуація із ліквідацією стихійних звалищ у Полтавській громаді та як містяни можуть долучитися до очищення міста.

Директор КАТП-1628 Олександр Максименко

За словами Максименка, нині не у всіх містян є розуміння, як сортувати сміття. Через це полтавці нерідко змішують негабаритне сміття із побутовим. Таким чином у місті утворюється все більше звалищ.

«У мене дуже велике прохання до наших мешканців, аби ми таки сортували сміття по баках. Коли ми вивозимо сміття з негабариту, так названого, з гіллям, воно коштує нашим містянам втричі, а то й уп'ятеро дорожче, ніж коли ми забираємо контейнери. Коли ми забираємо контейнери — це коштує 25 грн, а коли ми забираємо негабаритне сміття, на жаль, тоді ми залучаємо великогабаритну техніку та навантажувачі — а це все зовсім інші гроші. Ми хочемо, аби ці кошти були більше спрямовані на благоустрій, на заміну контейнерного парку, на інше обладнання тощо», — розповідає директор КАТП-1628.

Ситуація зі звалищами у місті

Чоловік також додав, що нині місцеві комунальники готуються до двомісячника чистоти, а незабаром у місті мають встановити нові контейнери. Максименко розповів, що нині у підприємстві розробляють так звані «пояснювальні» борди, на яких розмістять інформацію щодо того, що можна класти до контейнерів, а що — не варто. У Полтаві хочуть розмістити близько 200 таких контейнерів.

Станом на сьогодні стихійні звалища є майже на кожному майданчику міста. На думку директора КАТП-1628, вони утворюються тому, що люди підкидають під гілля побутове сміття, яке потрібно сортувати по контейнерах.

Звалище у Полтаві

Полтавців закликають також долучатися до очищення міста. Насамперед людям радять сортувати сміття та утилізувати його у приватних домоволодіннях.

«Станом на сьогодні бажано, щоб гілки хоча б не перемішували з побутовим сміттям. Тоді ми можемо залучати дробильну техніку, перетворювати це гілля на щепу, а тоді цю щепу можемо утилізувати або реалізувати. Ми зараз шукаємо підрядника, кому влітку потрібна буде щепа. Можливо у когось є завод, хто зможе у нас цю щепу придбати. Зараз ми над цим працюємо, щоб використовувати цю сировину для потреб міста, для комерційного сектору».
«Чисто не там, де прибирають — чисто там, де не смітять. Якщо ми наше сміття будемо класти в контейнери, це буде захід, який дасть змогу зекономити великі гроші для нашого міста», — додає Олександр Максименко.

Станом на сьогодні комунальники залучають великогабаритну техніку для прибирання звалищ у місті. Нині для вивозу негабаритного сміття КАТП-1628 використовує десять автівок та навантажувачів.

Комунальники прибирають купу сміття, утворену поблизу дороги
Комунальники прибирають купу сміття, утворену поблизу дороги

Як утилізувати сміття власникам приватних будинків

За словами Максименка, власники приватних будинків мають самостійно утилізувати сміття зі свого подвір'я. Зробити це можна також за допомогою сторонніх перевізників чи КАТП-1628.

На сьогодні в місті є багато заходів, спрямованих на утилізацію сміття у приватних домоволодіннях. Наприклад, господарі можуть залучати різну техніку та інструменти, аби прибрати свої подвір'я без шкоди місту, додає Максименко.

Наприклад, містяни можуть зателефонувати на гарячу лінію підприємства та замовити спецтехніку, яка може вивезти сміття із подвір'я. Послуга платна, а її сума залежить від обсягів сміття.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Євгенія Мазниця

Ще з рубрики: "Новини"