Сморід у хатах — звалище під Полтавою пересипають ґрунтом через пожежі

30 січня Макухівське сміттєзвалище, куди звозять сміття з Полтави, почали пересипати ґрунтом.

poltavska-khvilia_xcwi/XHiSYG0VR.jpeg

Про це Суспільному повідомив начальник «КАТП-1628» Артем Іванюк.

Підприємству «КАТП-1628» надали з резервного фонду кошти для 4,5 млн грн на пересипання Макухівського сміттєзвалища ґрунтом. Це роблять аби ліквідувати тління, яке там виникає протягом останніх двох місяців.

«Ми запланували отой схил, що зараз йде мова про нього, необхідно мінімум 15 тисяч кубічних метрів інертної речовини (ґрунту – ред.). Депутатами й нашими спеціалістами управління ЖКГ було прийняте рішення звернутися до комісії ТЕБ і НС. Комісія прийняла рішення з резервного фонду надати нам 4,5 мільйони (гривень – ред.). На сьогодні мені зателефонували, що на рахунках наших зараз 2 мільйони гривень», — розповідає начальник підприємства КАТП-1628 Артем Іванюк.

За словами Артема Іванюка, пересипати частину звалища мають до кінця цього тижня.

Раніше ми писали, що під Полтавою вже шість днів горить сміттєзвалище. Втім пожежі там виникають постійно, останнім часом частота зросла.

За словами рятувальника, за останній рік на звалищі було 68 пожеж.

«Якщо взяти минулий 2022-й рік, було 68 пожеж там. Якщо взяти саме січень місяць, то торік було 11 пожеж, зараз 10 пожеж. Станом на сьогодні вже о 9 годині наші рятувальники почали там працювати, то можна сказати, що це також 11 пожежа», — говорить речник рятувальників Полтавщини Віталій Шкаревськи
«Саме тління проходить на глибині близько 8 метрів. В одному місці відбувається тління, а дим виходить десь метрів за 30, виходить по каналах. Дуже ускладнений під’їзд. Тобто велику дистанцію необхідно прокладати рукавів, щоб працювати рятувальникам», — Віталій Шкаревський.

Місцеві мешканці Макухівки скаржаться, що через дим у селі вони не бачать один одного, а шкідливі випари чути навіть у помешканні.

«Перед Новим роком вітер був у нашу сторону, ми тут одне одного не бачили. Два, три дні взагалі було дуже тяжко, навіть в домівках стояв запах. Якби це був запах, який не шкідливий, це було б найменша шкода, яку можна було б перетерпіти, але сам страх того, що в цьому димі є», — говорить жителька села Макухівка Владислава Орлова.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар