«Сорочин яр»: не лише знаменитий гірськолижний курорт, а й чудове місце для літнього відпочинку. ФОТО

База відпочинку «Сорочин яр» — затишне місце для літнього відпочинку з басейнами, лежаками, альтанками та швидкісним спуском найдовшою водяною гіркою на тюбінгу в Україні. Але все по черзі.

База відпочинку «Сорочин яр»

«Полтавська хвиля» продовжує серію матеріалів про місця відпочинку на Полтавщині.

«Сорочин яр» — відомий далеко за межами області гірськолижний курорт. Взимку сюди приїжджають любителі сніжного екстриму з усієї країни. А влітку комплекс продовжує надавати послуги відпочивальникам.

Басейни, ставок, альтанки, кафе-бар, водна гірка, майданчик для дітей, лежаки та гамаки — на території кожен зможе знайти собі заняття до душі.

Де:

Кам'янка, вул. Ярова, 1А, Полтавська область. Близько 20 км від Полтави в бік Диканьки.

Додаткову інформацію, правила та контакти можна знайти на сайті «Сорочиного яру літо-парку».

Нумо розбиратися: як дістатися, які ціни та що пропонують відвідувачам.

Прокладаємо маршрут

До «Сорочиного яру» немає прямого маршруту громадським транспортом. Не маючи автівки можна доїхати до села Стасі й вже потім пішки дістатися місця призначення.

Квитки до Стасів продають у касах полтавського автовокзалу. Вартість варіюється від 32 до 44 грн за дорослого. На дорогу з Полтави до Стасів ви витратите близько 35 хвилин. Від Стасів до «Сорочиного яру» орієнтована відстань 4 км. Тому, якщо вирішили самотужки дістатися до бази — розраховуйте ще 40 хвилин витратити на дорогу.

За словами адміністраторки Олександри, раніше працював трансфер, який довозив охочих із Полтави безпосередньо до «яру». Але на момент нашого візиту така послуга не надавалася.

Адміністраторка Олександра

До бази відпочинку можна дістатися на таксі. Сервіси «838» та «Uklon» пропонують наступні ціни на поїздку до комплексу:

«838»
«Uklon»

Найменше проблем у власників авто: дістатися туди можна швидко та зручно. Єдине, що в'їзд на територію наразі доступний лише через село Стасі. Біля самого комплексу є стоянка, де можна залишити свою машину.

Що там є

Для любителів комфортного відпочинку вдалині від міського шуму сюди пряма дорога: охайні короткострижені газони, викладені плиткою доріжки, доглянуті клумби, кафе, альтанки, мангали, лежаки, пуфи, тентована зона, басейни.

На території є окрема зона з роздягальнею, душами та вбиральнями. До речі, вбиральні знаходяться окремо від зони відпочинку, щоб не заважати відвідувачам. Також неподалік розташована зона для паління.

Катамаран

Праворуч від ставка розташовані п'ять альтанок, які можуть вмістити до 12 людей. Біля кожної з них є мангали.

Кафе та літній майданчик

Кафе на території комплексу працює щодня. Замовити напої можна в барі.

Любителям активного відпочинку пропонують пограти в волейбол та футбол. Для цього є два окремі облаштовані поля. Адміністрація видає м'ячі та необхідне екіпірування.

Футбольне поле
Волейбольний майданчик на піску

На дерев'яному постаменті шезлонги та три басейни: великий — глибиною до 1,8 метра, середній та дитячий.

Великий басейн
Середній та малий басейни
Дитячий майданчик

До того ж на території облаштований дитячий майданчик: тут пісочниця, тунелі, гойдалки, зона для подолання перешкод і гамаки у затінку.

Гамаки у затінку
Душ та роздягальня
Літній душ біля басейнів
Вбиральні

Біля входу вас зустріне адміністратор або будь-хто з персоналу і розповість про все, що знаходиться на території та про правила перебування. Впізнати їх легко — вони вдягнені в уніфіковані поло зеленого кольору.

Вхід до «Сорочиного яру» платний. Але заплативши раз, ви отримуєте доступ до всього, що знаходиться на території, окрім альтанок та кафе.

Важливо: на територію заборонений вхід з домашніми улюбленцями!

Отже, вартість:

  • Вхід дітям до шести років включно безплатний;
  • Дітям з 7 до 14 років — 200 грн;
  • Дорослим у будні — 300 грн, у вихідний — 350 грн;
  • Вхід для дорослих після 16:00 — 200 грн.

База працює щодня з 10:00 до 20:00.

Що та де їсти

На території бази розташоване кафе, в якому можна замовити їжу та напої, запропоновані в меню. Детальну інформацію про страви та вартість варто дізнаватися на території. Вживати їжу біля басейнів заборонено, як і привозити з собою.

Квіти біля кафе

За умови оренди альтанки (вартість складає 650 грн), ви можете привезти своє м'ясо, рибу та овочі й приготувати їх на мангалі. До речі, вугілля та розпалювач входить у вартість оренди.

Альтанка зсередини

Замовити альтанку варто завчасно, зателефонувавши за номером на сайті.

Додаткові послуги

Особливістю «Сорочиного яру літо-парку» є те, що розрахувавшись за вхід ви отримуєте доступ до всіх локацій без будь-якої додаткової оплати.

Родзинкою «літо-парку» є 130-метрова гірка «Water-hill»: разом із тюбінгом ви підіймаєтесь на гору на ескалаторі та, не стримуючи емоцій, спускаєтесь до водного басейну.

130-метрова гірка з тюбінгами

Також адміністраторка Олександра розповіла нам про локацію, що запрацювала цьогоріч — стежка здоров’я «В гості до бобрів».

Стежка здоров'я

Працівники «Сорочиного яру» облаштували переправу, місточки на болоті, на котрому проживають бобри. Йдучи стежкою, ви можете побачити зубатих ссавців (але нам не вдалося їх застати). Також звідти відкриваються чудові краєвиди з «інстаграмними» локаціями.

У штучно виритому ставку, який знаходиться посеред території, можна купатися та плавати на катамаранах. Відвідувачам, котрі не вміють плавати, видають рятівні жилети. Глибина водойми коливається від 1,5 м до 4,5 метрів. До речі, в ставку плавають рибки.

Переправа через ставок на тюбінгах
Вигляд на зону басейнів

Висновки?

Територія літо-парку велика та насичена локаціями для відпочивальників. Сюди можна приїхати з сім'єю, дітьми, колегами на день. Однак зостатися на ніч тут не вдасться.

Добиратися сюди краще власним транспортом. За відсутністю — таксі. На думку автора йти 4 км по спеці не дуже комфортно.

Враження: чисто, охайно, якісно, недорого, привітний персонал та велика кількість атракцій, які не дадуть засумувати.

Якщо ви знаєте цікаві місця для відпочинку і хочете аби ми про них написали — розкажіть нам про це.

Фото — Станіслав Пантелей

Ще з рубрики: "Соціум"