«Сортувальна станція нічого не змінить. Єдиний вихід — завод»

За умови величезного фінансування, у Полтаві може з'явитися сортувальна станція. Проте наразі це не розв'яже проблеми звалища.

«Частково поліетилен та метал вибиратиметься, а все інше возитиметься і далі на Макухівське сміттєзвалище», – повідомив заступник Полтавського міського голови з питань ЖКГ Євген Ричка.
poltavska-khvilia_xcwi/NJHyiGkng.jpeg

За словами Євгена Рички, єдиний вихід — завод. Він повідомив:

«Спілкуюся з організаціями, які почали оформлювати документи на будівництво заводів в інших містах, у Житомирі документація на виході. Планую поїхати туди, перейняти досвід. Хоча я з цією організацією контактую — зараз вони спілкуються з нашими юристами по договірних відносинах, чи ми з ними правильно розуміємо все. Вони надали нам пропозицію. Ще одна організація вже дала нам на розгляд договір. Це компанія «Екосфера» — не знаю, з якої області, вони працюють по всій Україні, розташовані в Міністерстві екології в Києві (ймовірно, мова йде про ТОВ ПК «Екосфера», зареєстровану в Харкові. — «Полтавська хвиля»). Якщо ми врегулюємо колізії договірні, можливо, вже підемо в бік виділення землі. Поки що ніхто не вірить, що це може відбутися — бо жодного (сміттєпереробного заводу) немає в Україні. Здебільшого, через питання великих кредитних грошей».

Ця компанія — перші люди, які зробили пропозицію без участі грошей міста, шляхом свого фінансування. Люди беруть європейські кредити для будівництва заводу. І самі потім їх віддають. Вони просто виготовляють різноманітні речовини з цього сміття, налагоджують лінійку виробництва, продають і повертають кредити. Таким чином, можуть організувати близько 300 робочих місць для полтавців. Які працюватимуть і до кінця життя забезпечать себе роботою.

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар