Стало відомо, чим отруїлися 27 студентів на території Полтавської політехніки

14 грудня Держпродспоживслужба оприлюднила результати лабораторних зразків, які раніше відібрали у «Студентському кафе», що розташоване на території політехніки. Всі постраждалі повідомили правоохоронцям, що харчувалися там у день отруєння.

poltavska-khvilia_xcwi/Nda8myDIg.jpeg
Фото ілюстративне

За даними досліджень, у курячому філе та вершковому маслі знайшли плісняву, у капусті перевищення норми нітратів, у гігієнічних змивах з ложки, чашки, стаканів, столу для чистого кухонного посуду, ножа для нарізання варених овочів та терки – кишкову паличку.

Стало також відомо, що працівники кафе спочатку не хотіли впускати на свою територію фахівців Держпродспоживслужби, тому останнім довелося викликати поліцію.

За висновком фахівців, результати перевірки свідчать про антисанітарію та порушення правил зберігання продуктів.

Директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОВА Віктор Лисак повідомив, що станом на 14 грудня всіх постраждалих виписали з лікарень.

Наразі ми також звернулися за коментарем до ректора Полтавської політехніки Володимира Онищенка.


Нагадаємо, вранці 6 грудня начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін повідомив про масове отруєння студентів у Полтаві. За його інформацією, 27 студентів Полтавського юридичного інституту НЮУ імені Ярослава Мудрого, ймовірно, харчувалися в їдальні Полтавської політехніки імені Юрія Кондратюка. Зареєстрували спалах гострої кишкової інфекції.

Для розслідування інциденту створили профільну комісію, на місцях почали роботу фахівці Держпродспоживслужби, Центру контролю та профілактики хвороб і поліція. Впродовж дня обидва університети спростували свою причетність до масового отруєння.

poltavska-khvilia_xcwi/JVQsQ2vSR.png
poltavska-khvilia_xcwi/NKf_whvSR.png

Однак уже ввечері Філіп Пронін повідомив, що студенти перебувають у лікарнях у стані середньої важкості. Постраждалі повідомили поліціянтам, що харчувалися у «Студентському кафе», яке розташоване на території політехніки. Держпродспоживслужба разом зі слідчими поліції відібрали зразки продуктів, питної води та змиви з контактних поверхонь у кафе.

За словами речника Головного управління національної поліції Полтавщини Юрія Сулаєва, за даним фактом відкрили кримінальне провадження.

«До нас надійшла інформація від медиків, що у різні лікарні міста доставили молодих людей з однаковими симптомами отруєння. Студенти якого саме університету отруїлися мені невідомо», — додав Сулаєв.

Справу інкримінували за частиною 1 статті 325 ККУ: порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним хворобам, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань.

7 грудня ми звернулися за коментарем до заступника директора Полтавського юридичного інституту Олександра Шевчика. Він запевнив, що наразі жоден студент не отруївся:

«Чому повідомляють, що це саме наші студенти, мені невідомо. Від правоохоронців нам надходили запити з конкретними прізвищами постраждалих — жодна особа з цього переліку не є нашим студентом. За словами ОВА, їм таким чином подають інформацію поліція та медзаклади. Але вона не відповідає дійсності».
poltavska-khvilia_xcwi/VDZAU2vSR.png
Деперсоналізовані медичні картки, які «злили» в мережу. Фото — ІВ «Полтавщина»

Ми також запитали в Олександра Шевчика про деперсоналізовані медичні картки, які «злили» в мережу, і які наче б то підтверджують, що постраждалі є студентами юридичного інституту.

«Ми не знаємо наскільки правдиві ці картки. А також питання, як вони могли потрапити у відкритий доступ, адже це медична таємниця», — додав заступника директора Полтавського юридичного інституту.

Раніше ми писали, що

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторці гривнею.

Валерія Литвин

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар