Стамбульська конвенція: як вона захищатиме українок від насильства

20 червня Україна ратифікувала Стамбульську конвенцію. Країна йшла до цього з 2011-го, понад 10 років.

poltavska-khvilia_xcwi/OYQyo7q7g.jpeg

Законопроєкт підтримало 259 депутатів. Проти виступили лише 8.

Що таке Стамбульська конвенція

Стамбульська конвенція — це міжнародна угода Ради Європи та перший міжнародний законодавчий акт, який захищає жінок від усіх форм насильства та дискримінації. Також серед цілей конвенції — боротися за рівність між жінками й чоловіками, розробляти політику та заходи для захисту всіх жертв насильства й надання їм допомоги.

Стамбульська конвенція передбачає кримінальну відповідальність за насильство над жінками. Це стосується сексуального, психологічного й фізичного насильства, а також переслідувань, каліцтва жіночих геніталій і примусових дій щодо шлюбу, аборту та стерилізації.

Окрім цього, конвенція вплине й на права ЛГБТ-спільноти в Україні.

«Цей крок важливий для захисту жінок від домашнього насилля, що вплине на права і захист для лезбійок та бісексуальних жінок. Але я не думаю, що це допоможе просувати цивільне партнерство. Скоріше за все це мобілізує церковні і проросійські організації боротись ще жорсткіше проти ЛГБТК спільноти, як останній оплот «традиційних цінностей». На жаль, Верховна рада не голосує за №5488, який власне криміналізує злочини на ґрунті ненависті», — повідомив «Полтавській Хвилі» Богдан Глоба, голова неурядової ГО КУА — ЛГБТК «Українці в США»

Що далі

Ратифікація Стамбульської конвенції – частина домовленостей з ЄС щодо надання Україні статусу кандидата. Окрім цього, конвенція закриває прогалини в українському законодавстві та передбачає лише кримінальне покарання за насильство над жінками. Наприклад, раніше у законі України не було криміналізації таких видів насильства як переслідування й сексуальне домагання.

Також стане обов'язковим створення в Україні спеціалізованих служб для підтримки постраждалих від сексуального насильства.

Як вказують у виданні Liga.net, базові принципи конвенції:

  • кримінальне переслідування правопорушників;
  • захист постраждалих;
  • запобігання насильству;
  • скоординована політика влади щодо протидії насильству.

На додаток міжнародні договори (зокрема, і Стамбульська конвенція) має перевагу перед національним законодавством. Відповідно, ратифікація та подальше впровадження положень конвенції сприятиме стабільному підходу до регулювання суспільних відносин у сфері захисту прав жінок. У результаті чого, ми матимемо впроваджені системні та комплексні заходи захисту прав постраждалих від насильства та домашнього насильства.

Нагадаємо, на Полтавщині затримали чоловіка, який побив і переїхав машиною свою дівчину.

Ярослава Фоніна

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар