Студентка політехніки ініціювала курс самооборони

Учасниця проєкту «Амбасадори безпеки: взаємодія молоді, поліції та громадськості» Анастасія Твердоступ ініціювала інтерактивні заняття за принципом «рівний-рівному» та курс самооборони «Захисти себе!». Її підтримав Гендерний центр Полтавської політехніки і поліцейські.

poltavska-khvilia_xcwi/KeBk-XMHg.jpeg

Студентка Анастасія Твердоступ навчається на бакалавраті Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» та поєднує навчання з роботою на посаді фахівця психологічної служби університету.

Вона відвідувала тренінги проєкту «Амбасадори безпеки: взаємодія молоді, поліції та громадськості» і, надихнувшись ідеєю проєкту, долучилась до активностей з протидії насильству і розбудови безпечної громади. Анастасія Твердоступ стала спікеркою круглого столу «Стамбульська конвенція: зміни національного законодавства в контексті євроінтеграції» з нагоди другої річниці ратифікації Стамбульської конвенції в Україні. Її доповідь на тему «Протидія домашньому насильству: профілактика, методи та роль психологічної служби у закладах вищої освіти» відгукнулась учасникам і викликала жваві обговорення під час мережування.

poltavska-khvilia_xcwi/hSGiauGNg.jpeg

Розуміючи важливість фізичної та психологічної безпеки, Анастасія звернулася за підтримкою до керівниці Ґендерного центру університету Олени Дубинки з ідеєю: організувати курс самооборони для студентів. Ідею підтримали, адже вона відповідає запиту на практичні навички безпеки та додаткову можливість зміцнити впевненість у собі. А ще студентка запропонувала провести серію інтерактивних занять зі студентами першого курсу, розповісти про проєкт, про формування безпечного студентського середовища і громади в цілому.

Заняття проводили офіцерка патрульної поліції Ярослава Лемішко та Ігор Малярчук, досвідчений тренер, кандидат в майстри спорту з кікбоксингу, володар чорного поясу з кемпо-карате та коричневого поясу з рукопашного бою. Як керівник клубу рукопашного бою «Лідер», Ігор Вікторович не тільки тренує молодь, але й надихає їх на здоровий спосіб життя та патріотичне виховання.

Для Анастасії цей курс став можливістю об’єднати свою навчальну та професійну діяльність, створити практично корисний кейс для студентської спільноти та показати приклад ініціативи й небайдужості.

Учасники курсу, надихнувшись першими заняттями, планують продовжити тренування, щоб бути не лише фізично підготовленими, але й психологічно впевненими у собі, щоб не розгубитись в екстремальних ситуаціях.

poltavska-khvilia_xcwi/T5xZ-XMHR.jpeg

Протягом жовтня – листопада 2024 спільно з управлінням патрульної поліції в Полтавській області відбулось два заняття з самооборони на тему «Захисти себе!» для 50 учасників та учасниць, два тренінгових заняття спільно з Центром допомоги врятованим Полтави на тему «Формування безпечного студентського середовища і громади в цілому задля недопущення проявів насильства» на основі гри-тренажера із проєктного менеджменту щодо проблематики гендерно зумовленого насильства та домашнього насильства «КРИГОЛАМИ», два воркшопи на тему «Розпізнай насильство. Говори. Дій. Допомогай.»

poltavska-khvilia_xcwi/sagGauMHR.jpeg
«Вона завжди прагнула не тільки навчатися, а й приносити користь своїй спільноті. Цього року Анастасія приєдналася до проєкту «Амбасадори безпеки: взаємодія молоді, поліції та громадськості», щоб дізнатися більше про безпеку та захист, а також підтримати розвиток культури відповідальності серед молоді. Саме за принципом «рівний-рівному» найкраще впроваджуються безпекові проєкти в окремих групах. Ідея залучення молоді як агентів змін задля розбудови безпечної громади – була основною при створенні проєкту «Амбасадори безпеки». Приклад Анастасії доводить, що одна людина може мати великий вплив на зміни в суспільстві – коли вона має знання, вірить в ідею і відчуває менторську підтримку. Сподіваємось, що, завдяки проєкту «Амбасадори безпеки: взаємодія молоді, поліції та громадськості», Настя і надалі продовжить впроваджувати проєкти на користь громади!» – зазначила керівниця Гендерного центру Полтавської політехніки Олена Дубинка.

Тематика тренінгів надихнула учасників підтримати заходи у рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».


Ініціативу «Амбасадори безпеки» впроваджує Громадська організація «Спілка випускників ПОЛТНТУ» за технічного адміністрування ІСАР Єднання та сприяння Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту«EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні», фінансової підтримки Урядів Данії та Королівства Нідерландів.

Андрій Горб

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар