Сучасні тренди в ювелірному дизайні

Тренди на ювелірні прикраси змінюються не так швидко, як на одяг і аксесуари. Причина — багато часу на підготовку однієї моделі. Купити намистини з опалом або моносережку, тонкий ланцюжковий браслет або масивний каф — питання залишається відкритим.

poltavska-khvilia_xcwi/1LPmH02VR.jpeg

Поняття тренду в ювелірному мистецтві

Загалом такого поняття, як тенденція, ювелірне мистецтво не схвалює. Світ коштовних прикрас живе емоційними покупками й вічними цінностями, яким немає справи до капризної моди. Інколи в колекціях різних майстрів використовується схоже каміння або синхронно з’являється нова форма ювелірних прикрас.

ТОП-4 тренди ювелірного дизайну 2023 року

У 2023 році ювеліри працюють не лише з діамантами, а й опалами. Живе й розвивається дизайн масивної моносережки. Поціновувачі акцентних ювелірних прикрас зупиняються на кольє й браслетах-кафах. Розвиваються рослинні мотиви, особливо квіткові. Формуються певні тренди. Стилісти оновлюють рекомендації.

1. Поєднання класики й футуризму

Дизайнери граються з формами й матеріалами. Водночас найсміливіший авангард спирається на класику. Гармонійне поєднання сьогодення й минулого досвіду — принцип ювелірного мистецтва останніх років.

2. Мікс різних стилів

Поняття еклектики полягає у змішуванні відомих стилів. Увага прикута до слов’янського етно, азійських мотивів, багатства кольорів і фактур народів Близького Сходу. Еклектика впливає на вибір металів. Змішується не лише жовте золото й біле срібло. З’являються коштовності на основі червоного й лимонного відтінку золота, блакитного й фіолетового срібла. Набирає популярності метод «‎алмазної нарізки», коли на металі відтворюють грані діамантів.

Нікуди не зник мінімалізм. Прості форми — інструмент для акцентування на деталях. Наприклад, на ажурному плетінні, культивованих прісноводних перлах.

3. Інкрустація поза «великою четвіркою»

Еталон інкрустації дорогоцінним камінням — діамант, смарагд, рубін або сапфір. У 2023 році до компанії приєднуються:

  1. Опали. З’являються в колекціях Chopard, Louis Vuitton, Mikimoto. Крихкий матеріал вимагає дбайливого догляду, але тішитиме око не один сезон.
  2. Жовті діаманти. Насичений колір, висока каратність — все це, як і раніше, діамант. Розкішні екземпляри презентували Messika, Bvlgari.
  3. Чорно-білі перлини. Йдеться про поєднання чорно-білої геометрії в бароковій стилізації.

4. Актуальні типи ювелірних прикрас

На піку популярності — кольє. Найкращі моделі — довершені вручну. Не відстає моносережка, котра пропонує десятки комбінації для самовираження. Тонкі браслети залишилися в минулому. Придивіться до широких м’яких або жорстких моделей. Годинник з золотою або срібною основою — ще один мастхев 2023 року.

Пам’ятайте: головний тренд — комфорт. Обирайте ювелірні прикраси з урахуванням власного стилю й смаку.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Віталій Улибін

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар