Суд стягнув з орендаря «Котлярика» 31 мільйон — куди підуть кошти

Октябрський райсуд Полтави виніс вирок директору ТОВ «Старнайт» Олегу Устименку в справі щодо пожежі у колишньому кінотеатрі ім. І.П. Котляревського.

poltavska-khvilia_xcwi/bY018G04R.webp

27 січня відбувся суд у справі щодо пожежі в будівлі колишнього кінотеатру ім. І. Котляревського. Прокурор запропонував суду ув'язнити Устименка на сім років та відшкодувати збитки, але суд не довів вину підсудного у загибелі людини й майнову шкоду в особливо великих розмірах, тому йому призначив штраф 17000 грн та позбавили права обіймати посаду.

Обвинувачений запевняв, що провину визнає й просив суворо його не карати. Устименко наголосив, що він лише формально був керівником ТОВ «Старнайт».

ТОВ «Старнайт» суд зобов'язав відшкодувати 30 726 944 грн завданих збитків Полтавській міськраді.

Чому згорів колишній кінотеатр ім. І.П. Котляревського у Полтаві

Згідно з висновком експерта, який зачитали на суді, пожежа розпочалась у «Терасі» навпроти мангалу а далі вже розповсюдився на історичну будівлю та через перекриття до колишнього кінотеатру. Також експерти довели, що «Тераса» не була тимчасовою спорудою, а була нерухомою спорудою. Прибудова розміщена з порушенням протипожежної безпеки й саме це стало причиною поширення вогню. Розмір завданих матеріальних збитків внаслідок пожежі становить — 30 726 944 грн.

Директора звинувачували у порушення вимог пожежної безпеки, що спричинило загибель людини й майнову шкоду в особливо великих розмірах та невиконання судових рішень.

У своїй промові прокурор акцентував на тому, що пам’ятку архітектури нашого міста фактично втрачено.

Ми досліджували архітектурну пам'ятку в нашому матеріалі про історію Круглої площі. Вважаємо, будинок Полтавського Дворянського зібрання, певно найцікавішою будівлею ансамблю.

У 2019 році ДСНС Полтавщини зверталася до суду з позовом про зупинення експлуатації приміщень в історичній будівлі через порушення вимог пожежної безпеки. За результатами перевірки, ДСНС зафіксувала 19 пунктів порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки. Але у жовтні того ж року Полтавський окружний адміністративний суд в особі судді Андрія Головка відмовив ДСНС у закритті закладу.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Соціум"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар