Свавілля у Градизьку: троє посадовців вдерлись на приватний рибоприймальний пункт, вдарили людину та влаштували балаган

Подія сталася 17 червня в неділю. Підполковник поліції, представник екологічної інспекції та так званий «смотрящий» над Полтавською ОВА влаштували справжнє беззаконня на території приватного рибоприймального господарства.

Фото ілюстративне

У соцмережі Facebook редакція «Полтавської хвилі» побачила допис одного з посадовців Полтавщини, який привернув нашу увагу.

Градизький сільський голова Мирослав Носа серією постів скаржиться на свавілля групи осіб, які незаконно пробралися на територію СГКП (Риболовецьке колективне сільськогосподарське підприємство — ред.) «Прибій» та влаштували скандал. Один із непроханих «гостей» навіть вдарив покупця риби, підприємця Олександра Чипа, в обличчя.

За словами Носа, троє осіб, серед яких був підполковник поліції Вишневський, представник екологічної інспекції та на той момент невідомий чоловік, перелізли через огорожу приватного рибоприймального підприємства та почали знімати на телефон вивантаження свіжозловленої риби та заважати процесу.

Підполковник поліції Вишневський Андрій

Мирослав Носа, сільський голова Градизьку, прибув на місце події та намагався з'ясувати хто ці люди та чому вони себе так поводять, але ті не дали чітких пояснень. На місце викликали патрульну поліцію, щоб та ідентифікувала невідомих та дізналася мету їх перебування на території приватного підприємства.

Представник екологічної інспекції

Згодом пан Мирослав виклав фото третього «гостя» (того, що дав в обличчя покупцю риби) у мережу та попросив спільноту ідентифікувати його. Відповідь не забарилася. У незнайомцеві впізнали колишнього помічника голови Полтавської ОДА Бурлакова Євгена. За словами пана Носа, цей чоловік — «смотрящий над Полтавською ОДА», з команди «харківських». Працював в облраді під час керівництва Олега Синєгубова.

Бурлаков Євген Олександрович

20 липня нинішній начальник Полтавської Облвійськадміністрації Дмитро Лунін під час онлайн-брифінгу у відповідь на питання, що йому відомо про Бурлакова відповів:

«Я хочу повідомити, що немає ніяких «смотрящих» над Полтавською ОВА. Пана Бурлакова я не знаю, я його не бачив, щоб він працював в обласній військовій адміністрації. Він точно не працював під моїм головуванням в якомусь з департаментів або в керівництві. Цю людину не знаю і не можу прокоментувати яке він має відношення до цього».

Проте пан Дмитро зауважив, що знає про цю ситуацію від градизького сільського голови:

«Пан Мирослав Носа мені зателефонував і спитав, що якісь люди приїхали в громаду, нібито поліцейські, з перевіркою. Я йому порекомендував звернутися до начальника поліції та викликати поліцію, щоб та встановила особу цих людей та що вони роблять на території цього підприємства. Після цього пан Мирослав мені не телефонував та не давав додаткової інформації. Я був впевнений, що питання вирішилося на місці».
Мирослав Носа, сільський голова Градизька, фото з Facebook

Після вищеописаного ми сконтактували з сільським головою Градизька Мирославом Носою. Слова начальника Полтавської ОВА Дмитра Луніна він підтвердив, але вніс дещо свої корективи:

«Я приїхав на РПП (рибоприймальний пункт — ред.) і почав знімати фото та відео людей, які незаконно проникли на приватну територію та здійснюють фіксацію. Після цього я відправив Луніну фото та відео в особисті повідомлення. Пан Дмитро побачив фото та сказав нехай поліція все фіксує».

Мирослав Носа впевнений в тому, що Лунін впізнав третього «невідомого» Бурлакова. Подія сталася 17 липня, виходили статті в газетах та виданнях, а Полтавська ОВА стоїть осторонь від неї. Допомагає розібратися в ситуації лише Кременчуцька РВА.

За словами пана Мирослава, поліція приїхала хвилин за 15-20 після виклику. Правоохоронці реагували досить стримано поки на «гостей» писали дві заяви стосовно незаконного проникнення на приватну територію та завдання фізичної шкоди. Також сільський голова наголосив на тому, що поліція не повідомила дані «невідомого» Бурлакова, аргументуючи таємницею слідства.

Мирослав Нос зауважив, що з неофіційних джерел йому стало відомо, що під час заповнення пояснення Бурлаков вказав чуже прізвище.

Примітно те, що Бурлаков вдарив в обличчя підприємця Олександра Чипа в присутності підполковника поліції Вишневського, який ніяк на це не зреагував, не запобіг злочинові та не затримав порушника, як цього вимагає Закон «Про Нацполіцію».

Олександр Чип прокоментував подію Кременчуцькій газеті:

«Я приїхав по рибу. Три особи йшли по території та були неадекватні. Один чоловік був зі зброєю. Двоє почали знімати техніку, людей, рибу, все поруч. Як сказала охорона — вони перелізли через паркан. Один підійшов і почав знімати мене. Я попрохав не знімати, бо забороняю, щоб мене і людей знімали і показав рукою, а отримав удар у ліву сторону обличчя. Цей третій висловлювався нецензурною лайкою. Заяву я написав і буде слідство».

Градизький сільський голова намагався дізнатися у сторонніх хто вони такі та на підставі чого вони себе так поводять. Еколог сказав, що вони приїхали на підставі розпорядження № 133 Полтавської ОВА від 20.06.2022.

Варто зазначити, що 17 липня — вихідний день. Як ми дізналися у Мирослава Носа, Лунін відповів йому, що жодні перевірки робочими групами не можуть здійснюватися у вихідний день і не мають права проводити будь-яку роботу. При чому у неповному складі робочої групи, перелізши через паркан та в супроводі невідомої особи, яка потім виявилася так званим «смотрящим».

У Нацполіції наразі відмовились коментувати ситуацію, посилаючись на слідчі дії. Натомість порекомендували звернутись з офіційним запитом.

Полтавська хвиля продовжує відстежувати ситуацію, та повідомлятиме про всі нові обставини.

Ще з рубрики: "Соціум"