Священник московської церкви втік до окупантів і вкрав ікону з Полтавщини

Настоятель Свято-Введенського храму в Бериславі Олександр Михайленко разом із гауляйтером втік перед звільненням Херсона на лівий берег до окупантів, пограбувавши стародавню церкву.

poltavska-khvilia_xcwi/XY-LDcPVg.webp

На Великдень священник провів службу в одній із церков Скадовська і привітав мешканців окупованої частини Херсонщини з «Пасхой Христовой».

Свято-Введенський храм, настоятелем якого був утікач — це стародавня козацька дерев'яна церква, збудована на Полтавщині в 1725 році, а згодом переправлена до Берислава. Це єдина дерев'яна церква на Херсонщині, пам'ятка архітектури XVIII століття.

poltavska-khvilia_xcwi/x-g8v5E4R.jpeg
Фото: Inclusive Travels in Ukraine

Храм побудований з дуба в запорозькій фортеці Перевалочній (нинішнє селище Світлогірське біля місця впадання річки Ворскла в Дніпро). Вона спочатку називалася Воскресенською. В 1784 році храм було переправлено плотами по Дніпру на Херсонщину. Тут зберігається Євангеліє 1695 року.

За словами мешканців Берислава, священник прихопив стародавню ікону, яку колись переправили сюди разом із храмом.

«Олександр Михайленко під час окупації Берислава особисто приймав у себе російських загарбників, читав молитви за здоров’я патріарха Російської православної церкви Кірілла (Владіміра Ґундяєва), який благословляв своїх військових на війну і на вбивства та ґвалтування українців. Також Михайленко казав про те, який «чудовий русскій мір», – розповіли мешканці Берислава.
Роман Гежа

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар