Світ з’їхав з глузду: кількість активних ядерних боєголовок суттєво зросла за останній рік
Кількість активних ядерних боєголовок у світі зросла до 9 576 — а це відповідає сукупній руйнівній силі 135 тис. бомб, скинутих на Хіросіму. Новий звіт, опублікований у середу, демонструє, що це зростання в основному зумовлене діями росії та Китаю.
Наразі, у 2023 році, дев’ять офіційних і неофіційних ядерних держав мають 9576 готових до використання ядерних боєголовок – порівняно з 9440 роком раніше, пише The Daily Mail, посилаючись на Nuclear Weapons Ban Monitor.
136 готових до використання боєголовок, які додалися до глобального ядерного потенціалу протягом минулого року, в даному моніторингу були приписані росії, яка має найбільший у світі арсенал із 5889 діючими боєголовками, а також Китаю, Індії, Північній Кореї та Пакистану.
«Це збільшення викликає занепокоєння та продовжує тенденцію, яка почалася в 2017 році», — заявляють у проекті Nuclear Weapons Ban Monitor.
Єдине, що може радувати на цьому фоні — загальний запас ядерної зброї, в тому числі знятої з озброєння, продовжує скорочуватися. У 2022 році кількість ядерної зброї впала з 12 705 до 12 512 боєголовок через виведення з експлуатації старих боєголовок у росії та США.
Водночас, якщо тенденція не припиниться, «загальна кількість ядерної зброї у світі незабаром знову зросте вперше з часів холодної війни».
Нагадаємо, що сьогодні російські війська розпочали тренування на базі системи міжконтинентальних балістичних ракет «Ярс», які здатні переносити ядерну зброю.
Вісім офіційних ядерних держав - це США, росія, Великобританія, Франція, Китай, Індія, Пакистан і Північна Корея. Неофіційно ядерну зброю має також Ізраїль.
Альона Лобода для "Полтавської хвилі"
Подякуй авторам!
Сподобалась стаття? Mожеш подякувати авторам гривнею.