«Такого паводка не було останні сім років» — подвір'я, вулиці та пляжі Полтавщини затопило

Напередодні мешканців області попереджали про часткове затоплення прирічкових населених пунктів через весняне водопілля. Наслідки підтоплень наразі ліквідовують. Подекуди паводки визнали надзвичайною ситуацію місцевого рівня.

poltavska-khvilia_xcwi/CFR84nEVR.jpeg

Дачний кооператив «Політ»

Рятувальники допомагають мешканцям Кременчуцького району Полтавщини долати наслідки водопілля.

15 квітня мешканка дачного кооперативу «Політ» в Кременчуцькому районі повідомила рятувальникам, що її подруга не може вийти з будинку, бо її двір затопили. Подібний виклик надійшов також від літніх дружини та чоловіка з цього ж кооперативу.

Громадянам рятувальники допомогли одягнути гумові заброди, зібрати речі та евакуювали до безпечного місця.

У кооперативі «Політ» підтопило 105 присадибних ділянок. Місцями рівень підтоплення сягає до 50 см. Там працівники ДСНС евакуювали трьох людей пішим ходом в костюмах «Л-1» на безпечне місце.

Дачний кооператив «Івки»

У дачному кооперативі «Івки», що між Кременчуком та Горішніми Плавнями, затопило вулиці, люди дістають надувні човни. Про це пише Кременчуцька газета.

«У товариша поруч із будинком озеро, вода у якому піднялася. Довелося всі електроприлади підіймати, бо двір у воді. Люди завозять пісок терміново. А ми рятуємо другові вуличний камін, адже якщо він упаде, то зруйнує всю конструкцію бесідки», — мешканець кооперативу.

Кременчук

У Кременчуці причали річвокзалу, острів «Фантазія», пляж на центральній набережній, маяк яхт-клубу «Посейдон» опинилися під водою. У Крюкові затопило лазню та дорогу для будівництва нового мосту. Про це пише Кременчуцька газета.

Кам’яні Потоки

У Кам’яних Потоках комісія з питань техногенно-екологічної безпеки визнала розлив Дніпра, як надзвичайну ситуацію місцевого рівня. Про це пише Кременчуцька газета.

Директорам КП «Білецьківське» та КП «Кам'янське» поставили завдання вжити заходів щодо паводків та повідомляти про проведену роботу сільському голові.

На комісії нагадали номер телефону Служби порятунку ОТГ: 0686793853

Небезпечними визнали наступні громади та вказали рекомендовані шляхи евакуації для кожної з них:

  • с. Чечелеве, с. Підгірне, с. Стара Білецьківка, с. Маламівка, частини с. Білецьківка — на Деївську гору;
  • Мешканці с. Садки – на Деївську гору;
  • Мешканці с. Кам’яні Потоки – на Грабову гору, «Свинарівку», «Ковалівку», «Лисківку»;
  • Мешканці с. Чикалівка на найближчу гору;
  • Мешканці с. Новоселівка, частини с. Білецьківка — в с. Бурти.

«Такого паводка, який зараз ми спостерігаємо, не було останні сім років», — начальник Кременчуцької районної військової адміністрації Олег Лєднік.

Раніше ми писали, що на Полтавщині оголосили червоний рівень небезпеки

«14-17 квітня, внаслідок значних скидів води при пропуску весняного водопілля через водосховища Дніпровського каскаду, триватиме затоплення заплавних територій та відмічатиметься часткове затоплення прируслових територій у ряді прирічкових населених пунктів на Кременчуцькому, Кам'янському, Дніпровському водосховищах у Черкаській, Полтавській, Кіровоградській, Дніпропетровській областях».

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Роман Гежа

Ще з рубрики: "Новини"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар