«Тільки-но потяг зупинився - правоохоронці рушили до вагонів»: як у Полтаві перевіряють потяги із "червоної зони"
Днями у Полтаві розпочалися масові перевірки пасажирів потягів, які прибули із "червоної зони". Усім, хто сходив із потягу, вимірюють температуру та проводять швидкісне дослідження експрес-тестами на антиген до SARS-CoV-2.
Про це повідомили на сайті Полтавської облдержадміністрації.
Так, наприклад, зранку 16 березня на залізничній станції "Полтава-Київська" вже вдруге провели таке медобстеження пасажирів потягу.
Усім 46 особам, які зійшли з поїзду "Рахів-Харків" у Полтаві, виміряли температуру та провели швидкісне дослідження експрес-тестами на антиген до SARS-CoV-2. Через 15 хвилин уже були готові результати. Всі негативні.
"Подібне тестування проводимо вдруге, тому вже відпрацювали алгоритм дій. Усіх пасажирів ще в вагоні повідомляють про тестування, потім їх організовано супроводжують до лікарів. Це робити треба швидко, адже через 20 хвилин до другої колії прибуває столичний експрес, – повідомив начальник відділу мобілізаційної роботи та медицини катастроф ДОЗ Полтавської ОДА Володимир Мохначов, – Потім, доки пасажири проходять огляд, перон дезінфікується"
Кореспонденту "Полтавської Хвилі" вдалося поспілкуватися із пасажиром такого поїзду, який потрапив під першу перевірку, яка відбулася 14 березня. Саме тоді виявили кількох інфікованих.
"Під'їжджає поїзд, я стою в тамбурі. Дивлюся - на пероні ряди поліції. Тільки-но потяг зупинився, правоохоронці рушили до вагонів. Усіх пасажирів направляли на окремий вхід, не на центральний. Нам повідомили: оскільки потяг прибув із "червоної зони", усім необхідно здати тест на коронавірус. Нас розсадили у залі очікування і кликали по одному до лікарів. Мені пощастило - я був другим у черзі", - розповідає полтавець Володимир. Днями йому довелося проїхатися потягом "Рахів-Харків.пас", із зупинкою у Полтаві.
"Опісля взяття мазка із носу, лікарі записували твої дані, номер телефону і адресу. Проте це все фіксували лише з твоїх слів, не звіряючись із документами. Тому хто завгодно міг дати недостовірні дані", - зауважив Володимир. Додав, що після отримання даних лікарі пропонували йти і чекати на дзвінок або ж залишитися до отримання результатів.
Як зауважив в.о. директора Департаменту охорони здоров'я Полтавської міськради Сергій Котов, модерує обстеження потягів відповідний Департамент Полтавської ОДА. З боку Департаменту охорони здоров'я ПМР виділили бригади лікарів, медсестер.
За словами Сергія Котова, у будь-якому випадку місто готове до лікування нових інфікованих.
"Ми вже виконуємо роботу зі збільшення ліжкомісць. Так, наприклад, ще з неділі збільшили на 42 місця. Наразі є вільні місця для лікування, у тому числі й реанімаційні", - зауважив посадовець.