Торішній сонцезахисний крем може викликати рак

Весняне сонце стає все теплішим. Не за горами сезон городів, відпочинку на природі та закордонних відпусток. Усі їх об'єднує бажання вберегти шкіру від сонця та захиститись від опіків. Утім спеціалісти радять в жодному разі не використовувати креми куплені торік.

Дослідження показало, що застосування торішнього сонцезахисного крему пов'язане з високим ризиком для здоров'я. Французькі фахівці з національного дослідницького агентства CNRS у співпраці з мікробіологами виявили, що використання старих косметичних засобів для захисту від сонця може давати канцерогенний ефект, тобто, підвищувати ризик виникнення раку.

Дослідники прийшли до такого висновку після штучного старіння різних наявних у продажу сонцезахисних кремів. Стан куплених кремів вони перевірили через рік. Перевірка показала, що УФ-фільтр торішніх кремів змінився: його компонент октокрилен перетворився в бензофенон.

Фахівці констатували, що деякі з протестованих ними сонцезахисних кремів після року зберігання демонстрували концентрацію бензофенону, що значно перевищувала встановлену безпечну межу в 10 міліграмів речовини на кілограм.

Вчені заявили, що дія цього хімікату на організм буває канцерогенною.

«Якщо бензофенон проникає в організм через шкіру, це може сприяти виникненню гіперчутливості, висипу, запалення, а в гіршому випадку — розвитку раку печінки або пухлин в лімфатичній системі. Також можуть постраждати щитовидна залоза і репродуктивні органи».

До того ж, нагадують дослідники, крім ризику для здоров'я людини, хімічні УФ-фільтри приносять багато шкоди мешканцям морів і є справжньою отрутою для багатьох водних організмів.

Подякуй автору!

Сподобалась стаття? Mожеш подякувати автору гривнею.

Віталій Улибін

Ще з рубрики: "Війна"

Останні публікації

Обговорення

Написати коментар